Sobota

15. června 2024

Nyní

12°

Zítra

12°

Svátek má

Na Štěrbově vile zazpívá Michal Hrůza a příští týden i Tros Discotequos

24. 8. 2022

page.Name
Letní hudební scéna Štěrbovy vily u přehrady Les Království pomalu uzavírá svůj letošní program. V areálu historického stavení z počátku 20. století se uskuteční už jen dva koncerty. Tento pátek se na pódiu objeví hitmaker Michal Hrůza se svojí kapelou a příští týden ve čtvrtek přijedou odehrát z víkendu odložený koncert Tros Discotequos.

Zatímco trojice Vojtěch Dyk, Jakub Prachař a Jan Maxián se představí na „Štěrbovce“ již potřetí, pro Michala Hrůzu, který žije v Praze a do Podkrkonoší přijede jen pár dní před svými 51. narozeninami, bude páteční vystoupení velkou premiérou.

Soutěž o vstupenky

O lístky na koncert Michala Hrůzy s kapelou si zahrajte ZDE.
(soutěž trvá do 26. 8.)

O lístky na koncert Tros Discotequos si zahrajte ZDE.
(soutěž trvá do 30. 8.)

Michal Hrůza se hudbě se věnoval od mládí, kdy založil několik rockových skupin. Masovou popularitu nakonec získal se skupinou Ready Kirken, se kterou natočil pět alb. Později stál u zrodu Kapely Hrůzy, se kterou natočil například alba Bílá velryba, Napořád a Noc. Je autorem největšího hitu Anety Langerové Voda živá. Složil hudbu pro film Lidice, Martin a Venuše nebo Zakázané uvolnění. Je autorem ústřední písně úspěšného seriálu Vyprávěj.

Areál před koncertem bude otevřený již od 17 hodin, protože na stage se ještě objeví předskokan. Tím bude královédvorský rodák Láska neboli Václav Vaňura, jehož kytara se rozezní v 18.30 hodin. Koncerty Michala Hrůzy s kapelou začne ve 20.30 hodin. Předprodej vstupenek probíhá ZDE.

 

V sobotu se měl na Štěrbově vile uskutečnit koncert Tros Discotequos, ovšem kvůli zdravotním problémům Vojty Dyka ho pořadatelé museli zrušit. Nicméně se bleskově domluvili na náhradním termínu, a tak na improvizační hudební formaci, odnož kapely Nightwork, se můžete těšit už ve čtvrtek 1. září. A tahle show určitě také stojí za návštěvu.

Nejde totiž o obvyklou podobu koncertu. Vojtěch Dyk, Jakub Prachař a Jan Maxián hrají jakékoliv národní písně či hity ze zahraniční a užívají si hudbu v netradiční formě. Provedení písní se odvíjí od atmosféry večera, nálady publika, souznění s kapelou a v neposlední řadě přání diváků. Hudební škála žánrů je takřka neomezená. Od populárních songů až po operní árie. V průběhu večera si sami diváci mohou určit a rozhodnout, jaké písně zazní.

Na letní scénu Štěrbovy vily se navíc vydávají mimořádně a nově se speciálním hostem. A zároveň se ještě můžete těšit také na předskokany, jimiž bude kapela Waldovy Matušky.

Pochod Život srdcem podpoří onkologicky nemocné děti

Na příští měsíc majitel „Štěrbovky“ Michal Karadzos připravuje na sobotu 10. září osmý ročník pochodu Život Srdcem 2022 na pomoc onkologicky nemocným dětem. Start je v 10 hodin od DDM Jednička ve Dvoře Králové a délka trasy je čtyři kilometry. Vše se pro dospěláky a děti bude odehrávat v tajemné cestě podél Labe. V cíli, na Přehradě Les Království, bude možné do zapečetěné kasičky dobrovolně přispět vážně nemocným dětem do dětské onkologické kliniky FN Hradec Králové. 


Michal Bogáň
michal@trutnovinky.cz
Foto: Facebook Štěrbovy vily