Středa

17. dubna 2024

Nyní

Zítra

Svátek má

Fotoklub KDÚ vystaví v Galerii Draka volnou tvorbu

24. 2. 2022

page.Name
Novou expozici pro trutnovskou Galerii Draka Trutnov připravil fotografický kroužek KDÚ (každé druhé úterý). Začne už zítra, a to vernisáží od 17 hodin.

Nejstarší trutnovský fotoklub novodobě označený KDÚ navázal na činnost fotokroužku založeného v roce 1956. Jeho zakládajícími členy byli Rudolf Matějka, Bedřich Máj, Eduard Čapek a JUDr. Heřman Hönigsfeld.

Během uplynulých 63 let prošly fotoklubem desítky fotografů a někteří z nich se stali profesionály, kteří fotografii zasvětili velkou část svého profesního života (Jiří Havel, Miloš Vojíř, Jiří Jahoda nebo Ctibor Košťál).

V současnosti má fotoklub celkem 23 členů. Přestože řada z nich zažila éru analogových přístrojů a klasickou tvorbu černobílé fotografie, tak v současnosti již všichni členové pracují výhradně s technikou digitální.

Základní náplní činnosti fotoklubu je pořádání společných fotografických výstav a fotografických plenérů, diskuse o fotografické tvorbě, představování a komentování přinesených fotografií, hodnocení fotografií členů z jiných zúčastněných fotoklubů v rámci tzv. Mapových okruhů.

Fotoklub se již léta účastní tří takovýchto soutěží, v nichž patří mezi nejúspěšnější, a to jak v soutěži klubů, tak jednotlivců. Kromě toho mnozí členové klubu představují své práce i na četných autorských výstavách.

(pac, tz-cko)
pavel@trutnovinky.cz
Foto: Ctibor Košťál