Pátek

24. května 2024

Nyní

12°

Zítra

12°

Svátek má

Hudební tečka Tros Discotequos, na řadě je pochod pro onkologicky nemocné děti

8. 9. 2022

Hudební tečka Tros Discotequos, na řadě je pochod pro onkologicky nemocné děti 0 snímků
Kulturní léto na Štěrbově vile u přehrady Les Království má za sebou šestý ročník. O hudební tečku se postarali Tros Discotequos, tedy muzikanti Vojtěch Dyk, Jakub Prachař a Jan Maxián. Bývalí členové skupiny Nightwork přichystali divákům dvě a půl hodiny trvající show s notnou dávkou vtipné improvizace, kvůli které už potřetí na jejich vystoupení na „Štěrbovce“ byl „plný dům. A to i přesto, že letošní koncert se uskutečnil ve čtvrtek.

„Před koncertem si připravíme osmnáct písniček a stejně pak nezahrajeme ani jednu,“ vyprávěl s úsměvem Vojta Dyk o repertoáru trojice, která zahrála spoustu známých songů v upravených verzích.

Asi největší zážitek z večera si však odnesl mladý bubeník Matheos Karadzos, který v závěru vystoupení na chvíli za bicími vystřídal Kubu Prachaře. „Tohle drž, to je dobrý,“ křikl na něj Vojta Dyk. Na klávesy okamžitě zareagoval Honza Maxián a na jednou byla na světě písnička Láska je láska od Lucie Bílé.

Že umí bubnovat, ukázal v průběhu večera i Vojta Dyk, kdy se pro změnu na chvíli stal hlavním pěveckým tahounem Kuba Prachař. Před vystoupením Tros Discotequos se na pódiu objevila ještě kapela Waldovy Matušky, která dala vzpomenout na zpěváka s uhrančivými černými oči, bradkou a nezapomenutelným hlubokým hlasem.

I když koncerty pro letošek na Štěrbově vile skončily, v areálu se uskuteční ještě několik dalších akcí. Již tuto sobotu 10. září je připraven osmý ročník pochodu Život Srdcem 2022 na pomoc onkologicky nemocným dětem. Start je v 10 hodin u DDM Jednička ve Dvoře Králové a délka trasy podél Labe je čtyři kilometry. V cíli na Štěrbově vile pak bude možné do zapečetěné kasičky dobrovolně přispět vážně nemocným dětem do dětské onkologické kliniky FN Hradec Králové. 

Tento měsíc pak ještě majitel „Štěrbovky“ Michal Karadzos chystá Řecký víkend v zahradě s národní řeckou kapelou (17. – 18. 9.) a začátkem října se mohou pivaři těšit na Oktoberfest (7. – 8. 10.).

Michal Bogáň
michal@trutnovinky.cz
Foto: Jan Bartoš