Neděle

16. června 2024

Nyní

18°

Zítra

19°

Svátek má

Pokáč a Lenny zahrají v neděli na Trutnovském jarmarku

2. 9. 2022

page.Name
Stánky, rukodělné výrobky, ukázky řemesel, občerstvení, pohádky a muzika. To vše nabízí celodenní městská slavnost s bohatým programem, proslulá pod tradičním názvem Trutnovský jarmark. Na Krakonošově náměstí se uskuteční v neděli, začíná v 11 hodin.

Historické centrum města opět zaplní desítky prodejních stánků. Sortiment bude ze dřeva, skla, kovu, keramiky či textilu. Chybět ani něco dobrého k jídlu a pití. Na pódiu před Starou radnicí budou koncertovat kapely, u muzea bude dětská scéna s pohádkami.

Bohatý program začne hodinu před polednem. Jako první budou hrát HF Band a Maniac. „Vím, že hodně lidí se těší na vystoupení písničkáře Pokáče. Já se těším na skupinu Komunna Lux z ukrajinské Oděsy. Její hudba žánrově částečně sahá do klezmeru, částečně do gangsta folku, lidé se mají na co těšit. Bude to super zážitek,“ slibuje Libor Kasík, ředitel Uffa, které akci pořádá.

Komunna Lux.

Největší lákadlem je poslední hudební vystoupení. „Na závěr jarmarku bude hrát a zpívat Lenny, dcera slavné folkové star Lenky Filipové, která se proslavila jako klavíristka, skladatelka a písničkářka. I proto se na jarmark letos těším víc než kdy jindy,“ přiznává Kasík, který bude celý den provázet mluveným slovem.

Jarmark je po dlouhá léta tradiční trutnovskou událostí. Od roku 1980 se na náměstí konala pravidelně na začátku prázdnin Krakonošova neděle. Nabízela hudební program na podiu, na jevišti pohádky pro děti a ve stáncích na náměstí prodej zboží všeho druhu. Návštěvnost se pohybovala v tisících účastnících. Na počátku devadesátých let tradice skončila.

Lenny.

Trutnovský jarmark
Krakonošovo náměstí
11:00 HF Band
13:00 Maniac
15:00 Pokáč
17:00 Kommuna Lux
19:00 Lenny

Dětská scéna
u Muzea Podkrkonoší 
(za deště v TrDýlku, ZUŠ)
Malé divadélko Praha
14:00 O Palečkovi  
16:00 O kohoutkovi a slepičce
          a Krabičková pohádka

V roce 1999 projevila radnice zájem, aby se městská slavnost vrátila. Úkolem pověřilo Dům kultury (předchůdce Uffa) a akci podpořilo finančně.

Od roku 2000 se v Trutnově píše nová kapitola - každoročně první neděli v září se koná Trutnovský jarmark. Nabízí celodenní hudební program na podiu, pohádky na dětském podiu, a především lákadlo, který je více než stovka prodejních stánků. Návštěvnost se stále pohybuje mezi třemi až třemi a půl tisíci návštěvníky.

(pac, hyš)
pavel@trutnovinky.cz