Úterý

21. května 2024

Nyní

18°

Zítra

14°

Svátek má

Novou desku Rock’n’Dudy pokřtí Benjaming´s Clan na KlonDiku

15. 3. 2023

Novou desku Rock’n’Dudy pokřtí Benjaming´s Clan na KlonDiku 0 snímků
Výjimečný mejdan chystá na pátek petříkovická kapela Benjaming´s Clan. Uspořádá koncert spojený se křtem nejnovějšího cédéčka nazvaného Rock’n’Dudy. Místem konání se stane KlonDike Music Club v Peci pod Sněžkou. Pro fanoušky z Trutnova bude připravený speciální autobus

Existuje víc důvodů, proč na koncert vyrazit. Kapela po šesti letech konečně představí nové cédéčko. Všechny písně z něj zahraje naživo. Mezi nástroje zařadí elektrickou kytaru, takže mírně přitvrdí. Zároveň křtem nového CD oslaví dvacet let. KlonDike má navíc skvělé prostředí pro živá vystoupení

Od Sedmi statečných vydaných v roce 2016 si dala skupina Benjaming´s Clan dlouhou tvůrčí pauzu. „Některé skladby jsme měli rozpracované již pár let. Loni v létě jsme se rozhodli, že už chceme CD dokončit, a začali intenzivně pracovat. Některé připravené songy jsme vykopli, některé předělali a domysleli také pár nových,“ přiznává baskytarista Olin Dlouhý.

Kapela si dokonce vybudovala vlastní skromné nahrávací studio, aby mohla skladbám věnovat potřebný čas. „Dávali jsme si na nové desce hodně záležet, i proto její vydání trvalo tak dlouho. Je to první deska, kterou jsme si komplet dělali sami od textů až po mix,“ přiznává baskytarista a nejstarší člen kapely Olin Dlouhý.

Na cédéčku je pět písniček, které už fanoušci slyšeli na koncertech. Například Zoubky, Chata nebo Jedeme dál. A k tomu dalších osm zcela nových, které ještě kapela veřejně nehrála, např. Továrna na štěstí, Sezóna draků nebo Od hlavy klíč. CD je pojmenované podle titulní písně Rock’n’Dudy.

Stejnými slovy označuje Clan i svůj originální hudební styl. „Je nezařaditelný, proto ho nazýváme novotvarem rock’n’dudy,“ připomíná dudák Lukáš Dlouhý, že skupina se nástrojově rozrostla. K houslím, dudám, bicím, basové a akustické kytaře přidala i elektrickou. Možná fandové při koncertě ´Clan´ ani nepoznají. „Některé nové skladby jsou na poslech úplně jiné, než na co u nás byli fanoušci zvyklí,“ odhaduje Olin Dlouhý. Kapela už průběžně zveřejňuje na Facebooku asi půlminutové úryvky skladeb z nové desky, jakousi ochutnávku.

Koncert na KlonDiku bude mít speciálního hosta. Spřátelenou punkrockovou plzeňskou kapelu Znouzectnost, která Benjaminům nové cédé pokřtí. Atmosféru může vylepšit i termín koncertu. Vychází na svátek Svatého Patrika, patrona Irska. Petříkovická hudební skupina se v minulosti k němu hlásila, ve svátek pravidelně hrála po mnoha koutech republiky. A vždy to pořádně rozbalila. „I tentokrát se fanoušci klidně můžou obléknout do zelena,“ nabádá Lukáš Dlouhý.A ještě jeden důvod, proč v březnu vyrazit do Pece. Kapela měla loni v listopadu dvacáté narozeniny. Neměla ale v té době čas na oslavu, zejména kvůli práci na nové desce. „Takže to v Peci spojíme a zapaříme až tam. Bude to křest, koncert a oslava v jednom,“ zdůrazňuje Olin Dlouhý.

Pro fanoušky je zajištěný speciální autobus, který bude zdarma pendlovat mezi Trutnovem a Pecí pod Sněžkou. Odjezdy z autobusového nádraží  v Trutnově budou v 18.30 a 19.30 hodin. Zastávku bude mít autobus i na Zelené louce u nákupního centra CityMarket. Vstupenky na koncert je už nyní možné koupit přes facebookovou událost kapely nebo na stránkách KlonDike Music clubu.

Pavel Cajthaml
pavel@trutnovinky.cz
Foto: archiv kapely