Středa

22. května 2024

Nyní

15°

Zítra

11°

Svátek má

Na Rychtě zazní legendární muzikál Kleopatra

7. 6. 2023 Komerční sdělení

page.Name
Bude to nádherná hudební show pod širým nebem! Koncertní verze legendárního muzikálu Kleopatra s Kamilou Nývltovou, Danielem Hůlkou, Josefem Vágnerem, Lindou Finkovou, Tomášem Traplem, Petrem Ryšavým a dalšími. Těšíte se? Jestliže ano, tak si zapište do kalendáře datum pátek 7. července, čas 19.00 a místo Rtyně v Podkrkonoší, přírodní areál Na Rychtě, kde muzikáloví zpěváci připomenou neobyčejný příběh poslední egyptské panovnice. Areál bude otevřen o hodinu dříve a na pódiu vystoupí také účastníci Česko zpívá Camp 2023. Jako pozvánku na koncert vám přinášíme krátký rozhovor s hlavními postavami večerní show Kamilou a Danielem.

Jak trávíte svůj volný čas?
Kamila: Nejraději nějakým sportem, ať už během, nebo fitkem, ale když mám delší volno, rozhodně vždy jedu do Rtyně k rodičům. Miluji zahradu a ten klid.
Daniel: Když to jde a můžu mít volno, tak nejvíc a nejradši s Rozárkou, Barborkou a Timonkem, což je pejsek, který mě doprovází úplně všude, a je v podstatě jedno kde.

Co je pro vás ze všeho nejdůležitější?
Kamila: Moje rodina. Vždycky byla, je a bude! Je to moje obrovská životní výhra. Bez nich bych nebyla tam, kde jsem, a bez nich bych to nezvládla. Jsou mojí obrovskou oporou a dodávají mi sílu. Každému bych takovou rodinu přála.
Daniel: Bylo to jindy třeba jinak, ale nyní to je a už vždy bude bezpodmínečně rodina, dcera a její štěstí a zdraví. Musel jsem k tomu také dojít a jsem za to moc šťastný. Nyní prožívám své nejkrásnější období.

Čím vás lidé nejvíce potěší, a naopak co vás od nich nejvíce zamrzí?
Kamila: Potěší mě, když potkáte třeba cizího člověka a on se na vás jen tak usměje... A taky milé slovo, to je v dnešní době už veliká vzácnost. Nejvíce mě mrzí, že lidé často nepřemýšlí, než něco řeknou, pak můžou obyčejným neuváženým slovem nebo větou opravdu ublížit. A poslední dobou se mi dost nelíbí, když se něco slíbí, nedodrží se to a bez mrknutí oka se to přejde... Ale s tím nic neudělám, bohužel.
Daniel: Jednoduše. Potěší mě, když se k sobě chovají s láskou a ohleduplností a tolerancí... A mrzí mě, že je to často úplně naopak.

Kde vystupujete nejraději a co nejraději zpíváte?
Kamila: Já miluji každý okamžik, kdy stojím na jevišti a zpívám. Ať už je to muzikál, divadlo, nebo koncert. Každé je něčím originální a něčím zajímavé. Hlavně, že se to lidem líbí a odchází s úsměvem na tváři.
Daniel: Z muzikálů mám nejraději Draculu, je to moje radost i prokletí. Hraji ho již se třetí generací kolegyň – první Lucka Bílá, pak Iveta Bartošová a nyní Kamilka Nývltová, jen já stále zůstávám. (smích) A jinak zpívám moc rád vlastně všechno, co zpívám.

Máte nějaký mimořádný zážitek z vystoupení?
Kamila: Jejej, těch je. Mohla bych vyprávět. Kolikrát jsem nestačila dopnout kostým, jelikož na to bylo asi tak 20 sekund, a převléci třeba róbu na Angelice, která váží 20 kilo, je docela fuška. Jednou se mnou spadlo propadlo, jindy na mě spadla celá kulisa a sjela mi po rameni, kdyby to bylo o kousek dál, asi by to nedopadlo úplně dobře. Také samozřejmě nespočet přeřeků a někdy je opravdu těžké se nezasmát.
Daniel: Spoustu. (smích) To bychom tu byli hodně dlouho. Někdy to bylo i životu nebezpečné, ale někdy se také musíme smát, že je těžké se dál vžívat do role, ve které právě jsem a kterou prezentuji.

Co vás v nejbližší době čeká a na čem pracujete?
Kamila: Teď se aktuálně připravuji na svoje druhé turné s americkou skupinou Two Steps From Hell, kam jsem znovu přizvaná jako jediná Češka jako jedna ze sólistek. Čeká nás opět řada koncertů po Evropě – Paříž, Berlín, Vídeň, Praha..., na to se opravdu moc těším. A už teď se dává do kupy malé koncertní turné jak na Vánoce, tak po nich na nový rok 2024.
Daniel: Čeká mě léto plné koncertů s milovanou Rusalkou a Kleopatrou. Na podzim a v adventu si zase rád společně zazpívám tradiční vánoční koncerty s Kamčou a s dalšími kolegy. A také se velmi těším v rámci návratu k opeře na roli Kecala v Prodané nevěstě.

Navzájem se znáte již řadu let, co byste nám prozradili o tom druhém?
Kamila: Dan? Jedním slovem naprostý gentleman! Je to můj přítel, kamarád, kterého už znám skoro 15 let, a opravdu jsem vděčná, že stojí po mém boku celou tu dobu. Má strašně krásné srdce a hodnou duši. Když se někdy společně večer vracíme z koncertu, úžasně vypráví. Mám ráda i jeho ženu Barušku, miluju jejich dcerku Rozárku a také Timonka, pejska, ten k nim neodmyslitelně patří.
Daniel: V životě, jako každý z nás, potkávám mnoho lidí, kolegů, zpěvaček, kamarádů... To je fakt. Ale Kamilka je nejen krásná žena, vynikající zpěvačka, skvělá kolegyně, ale také moje opravdu výborná kamarádka. Prožívala se mnou narození naší Rozárky, každý rok k narozeninám jí peče dort a moje rodina ji zbožňuje. A já mám také Kamilku i její báječnou rodinu opravdu moc rád!