Sobota

13. dubna 2024

Nyní

14°

Zítra

12°

Svátek má

Otázky k Sissy: Jak se dělá trik s vodou? Dá se vydržet skok na hrudník?

2. 6. 2023

page.Name
Nadšení, ovace, ale také otázky vyvolala středeční světová premiéra australské inscenace Sissy v podání akrobatické dvojice Dylan Phillips - Jordan Hart na 13. festivalu Cirk-UFF. Na scéně se totiž odehrálo několik momentů, nad kterými diváci nevěřícně kroutili hlavami.

Jedním z nich byl trik s vodou. Artista předstírající smrt totiž zničeho nic plivl kolegovi vodu do tváře. Diváci si ale vůbec nevšimli, kdy a jak ji do úst dostal. „Dylan namočí hadr v nádobě s vodou, svým tělem schová moji hlavu před diváky a hadr vyždímá do mé pusy. Vodu pak v ústech držím asi deset minut, než ji vyplivnu,“ vysvětluje Jordan Hart.

Coby svalnatější z dvojice musel vydržet také další výjimečný okamžik. Nechal šedesátikilového Dylana, aby mu skočil na hrudník celou vahou a s veškerou razancí. „Musím si dávat velký pozor na má žebra. Je to o zapojení správných svalů a o velmi vysokém stupni bolesti,“ přiznává Hart.

Oba australští akrobaté na Cirk-UFFu účinkovali už v roce 2018. Nyní se vrátili s komornější, ale o to intimnější show. „Minule to bylo na velké ploše o dynamice mezi mnoha lidmi. Tady je to jen o nás dvou, ale je v tom hodně mezilidských vztahů,“ připomíná talentovaný Dylan Phillips.

Při vzniku výjimečné show nebyl jen účinkujícím, ale výrazně promlouval i do scénáře a režie. Poslední dva týdny před premiérou piloval s kolegy Sissi při rezidenci právě v Uffu. „Je pro nás velká čest, že tu opět můžeme být,“ váží si opakované pozvánky na uznávaný festival nového cirkusu.

S díky za pozvánku na Cirk-UFF se přihlásil i režisér Joshua Hoare. „Je radost účinkovat na místě, kde je tak emoční propojení. Je to úžasný festival,“ chválí.

Pavel Cajthaml
pavel@trutnovinky.cz
Foto: Miloš Šálek