Pátek

19. července 2024

Nyní

23°

Zítra

24°

Svátek má

Výtvarníci otevřou ateliéry, jak je zvykem, vedle Uffa

8. 6. 2023

page.Name
Tak trochu jiný výtvarný festival. I touto větou lze stručně charakterizovat akci známou jako Dny otevřených ateliérů. Podle tradice se uskuteční v sobotu také v Trutnově.

Členové Spolku podkrkonošských výtvarníků vystaví vlastní umělecká díla, a předvedou některé výtvarné postupy. Vedle Uffa budou k vidění malby, fotografie, dřevořezby, paličkování a další umělecké techniky. V mobilním fotoateliéru se opět můžou nechat návštěvníci zvěčnit fotografem Ctiborem Košťálem a odnést si domů loňskou podobenku. Děti dostanou prostor pro vlastní výtvarnou realizaci. Vstup je zdarma. Akce potrvá od 10 do 17 hodin.

Další členové spolu otevřou své skutečné ateliéry. Malíř Robert Fürbacher v trutnovském Národním domě od 10 do 15 hodin a řezbář a sochař Roland Hantl na zahradě v Mladých Bukách čp. 254 od 9 do 17 hodin.

Otevřené budou i další ateliéry v regionu - například sochařky Kláry Schück v Markoušovicích (od 10 do 16 hodin) nebo Výtvarná dílna a galerie Bosorka v Janských Lázních (v neděli od 14 do 18 hodin) či skleněný ateliér Evy Edler v Rudníku - Bolkově.

Pavel Cajthaml
pavel@trutnovinky.cz
Foto: Ctibor Košťál