Pátek

1. března 2024

Nyní

Zítra

Svátek má

Bojiště bude pod parou, tři dny tady budou pařit punkáči

26. 7. 2023

Bojiště bude pod parou, tři dny tady budou pařit punkáči 0 snímků
Festival Pod Parou je charakteristický svým zaměřením na punk, punkrock, hardcore, ska, rockabilly a rock'n'roll. Složení programu jednotlivých ročníků napovídá, že patří v České republice mezi jedinečné záležitosti. Loňské léto se poprvé uskutečnil v Trutnově. A už zítra se punkáči na Bojiště vrátí…

Na scéně v legendárním amfiteátru, kde se dnes stavěla stage, vystoupí celkem 37 kapel - ve čtvrtek sedm, v pátek a sobotu vždy po patnácti. Festival bude zahájen zítra v 18 hodin. Čtvrtečními zahraničními hvězdami budou britští GBH, v pátek španělská parta Non Servium a headlinerem letošního jubilejního ročníku jsou skotští The Exploited, jejichž čas přijde v sobotu v půl jedenácté večer.

„Jsou pro nás srdcová záležitost. Máme skvělé vztahy. Byl to pro nás vlastně i první velký světový interpret, kterého jsme oslovili a v roce 2007 u nás vystoupili poprvé. Od té doby se FPP začal posunovat jiným směrem, a proto nemohou chybět ani na dvacátém ročníku,“ uvedl jeden z hlavních pořadatelů Martin Sedlák.

Vstupenky na místě bude možné zakoupit po celou dobu festivalu. Třídenní lístek vyjde na 1800 korun. K dispozici však budou i jednodenní vstupenky. Pokud budete chtít dorazit ve čtvrtek, zaplatíte za lupen 600 Kč, v pátek 800 Kč a v sobotu 900 Kč.

Michal Bogáň
michal@trutnovinky.cz
Foto: Miloš Šálek