Čtvrtek

20. června 2024

Nyní

17°

Zítra

24°

Svátek má

Bojiště bude pod parou, tři dny tady budou pařit punkáči

26. 7. 2023

Bojiště bude pod parou, tři dny tady budou pařit punkáči 0 snímků
Festival Pod Parou je charakteristický svým zaměřením na punk, punkrock, hardcore, ska, rockabilly a rock'n'roll. Složení programu jednotlivých ročníků napovídá, že patří v České republice mezi jedinečné záležitosti. Loňské léto se poprvé uskutečnil v Trutnově. A už zítra se punkáči na Bojiště vrátí…

Na scéně v legendárním amfiteátru, kde se dnes stavěla stage, vystoupí celkem 37 kapel - ve čtvrtek sedm, v pátek a sobotu vždy po patnácti. Festival bude zahájen zítra v 18 hodin. Čtvrtečními zahraničními hvězdami budou britští GBH, v pátek španělská parta Non Servium a headlinerem letošního jubilejního ročníku jsou skotští The Exploited, jejichž čas přijde v sobotu v půl jedenácté večer.

„Jsou pro nás srdcová záležitost. Máme skvělé vztahy. Byl to pro nás vlastně i první velký světový interpret, kterého jsme oslovili a v roce 2007 u nás vystoupili poprvé. Od té doby se FPP začal posunovat jiným směrem, a proto nemohou chybět ani na dvacátém ročníku,“ uvedl jeden z hlavních pořadatelů Martin Sedlák.

Vstupenky na místě bude možné zakoupit po celou dobu festivalu. Třídenní lístek vyjde na 1800 korun. K dispozici však budou i jednodenní vstupenky. Pokud budete chtít dorazit ve čtvrtek, zaplatíte za lupen 600 Kč, v pátek 800 Kč a v sobotu 900 Kč.

Michal Bogáň
michal@trutnovinky.cz
Foto: Miloš Šálek