Středa

24. července 2024

Nyní

18°

Zítra

14°

Svátek má

Adams s Durantem nadchli publikum v koncertní síni

24. 4. 2023

Adams s Durantem nadchli publikum v koncertní síni 11 snímků
Britský kytarista Justin Adams a s italským houslistou a hráčem na rámový buben Maurem Durantem společně koncertovali v sobotu večer v Trutnově. Byli totiž dalšími hvězdami letošního mezinárodního festivalu Jazzinec.

Výjimečné hudební momenty se odehrály v Koncertní síni Bohuslava Martinů, v sice menším prostoru, ale akusticky velmi oblíbeném. Adams nezůstal nic dlužen pověsti muzikanta, jehož muzika má silné kořeny v blues a afrických stylech. Zazněly skladby místy až téměř ´rockové´, ale také milostné. Podívejte se na video.

Nabitý festivalový program pokračuje už zítra (v úterý). V Národním domě bude koncertovat americký kytarista Marc Ribot, který je znám tím, že ovládá mnoho hudebních stylů. Odborníky je zařazovaný mezi nejoriginálnější hudebníky současnosti, jeho živá vystoupení jsou plná nepředvídatelnosti a improvizace.

Jeho vystoupení v Trutnově bude premiérou na Jazzinci. Doprovázet ho budou Jazz Binz - varhaník Greg Lewis a bubeník Joe Dyson. Hudební večer začíná v 19 hodin.

Jazzinec bude pokračovat dvěma koncerty i v květnu. přicestuje nejprve legenda světového funku - Fred Wesley ze Spojených států amerických. Ačkoliv mu bude na začátku července už osmdesát let, jeho muzika má neskutečnou energii. Posledním festivalovým koncertem před letními prázdninami bude vystoupení americké zpěvačky Somi.

Pavel Cajthaml
pavel@trutnovinky.cz
Foto: Miloš Šálek