Pondělí

27. května 2024

Nyní

15°

Zítra

14°

Svátek má

Dan Hůlka: Na zpěvu je co zlepšovat celý život

17. 4. 2023

Dan Hůlka: Na zpěvu je co zlepšovat celý život 0 snímků
Daniel Hůlka byl opět v Trutnově. Ne však v roli Vodníka z Dvořákovy opery Rusalka jako v říjnu 2021, ani jako interpret vánočního koncertu z prosince 2021. V sobotu byl v Uffu porotcem při finále pěvecké show Česko zpívá pro začínají umělce do 26 let.

Talentovaným zpěvákům gratuloval hned po vyhlášení výsledků. A vysekl jim i náležitou poklonu. „Jsem příjemně překvapený, úroveň zpěváků je tady velmi dobrá,“ ocenil.

Do už 14. ročníku známé mezinárodní soutěže se přihlásilo 357 mladých lidí. Tak vysoké číslo známého operního a muzikálového zpěváka nepřekvapilo. „Je to fenomén doby, módní trend a způsob, jak se dostat do povědomí,“ řekl.

Připouští, že má na soutěže trochu jiný pohled než mladí. „Pro naši generaci je sporné, jestli je správná tato cesta, tedy být nejdřív slavný a teprve pak se začít učit řemeslo. Ale taková je doba.“

Co mají ale mladí dělat po talentových soutěžích? „Bude to znít jako hrozná fráze, ale jediná možnost je pracovat na sobě. Nejlepší zpěváci, které znám, se nikdy nepřestali učit. Zpěv je obor, ve kterém je co zlepšovat celý život. To je na tom krásné, že člověk na tom může pořád pracovat,“ prohlásil.

I on sám, přestože mu bude 55 let a má za sebou hvězdnou kariéru, se stále ještě učí. S přípravou na koncerty a vystoupení mu pomáhá profesor Vladimír Chmelo. „Pořád chodím na hodiny, jednou i víckrát týdně,“ prozradil.

Než pořadatelé sečetli v Uffu finálové výsledky, zazpíval duet s Kamilou Nývltovou. Pak se společně ujali toho, aby přečetli jména nejlepších. Málokdo si nevšimnul, že Daniela Hůlku na pódium doprovodil i jeho pes, křížencem border kolie Timonek. Bez ohledu na to, jestli zpíval, nebo gratuloval oceněným. Jak přiznal v zákulisí, pes ho doprovází denodenně.

Pavel Cajthaml
pavel@trutnovinky.cz
Foto a video: Jan Bartoš