Pátek

14. června 2024

Nyní

Zítra

12°

Svátek má

Divokej Bill oslaví čtvrtstoletí své existence, vystoupí i na Bojišti

11. 4. 2023 Komerční sdělení

page.Name
Vypadá to, že rok 2023 proběhne ve znamení Divokýho Billa. Oslavit 25 let na scéně se jeho členové rozhodli vydáním osmého studiového alba, venkovním koncertním turné, které bude čítat 25 zastávek napříč republikou (jedna z nich bude v Trutnově na Bojišti), a 19. ledna 2024 se vrátí do pražské O2 areny.

Divokej Bill bezesporu patří ke stálicím tuzemské hudební scény. Za sebou mají ke dvěma tisícům vyprodaných koncertů nejen v Čechách a na Slovensku, spoustu radiových hitů a sedm studiových alb, ke kterému letos přibude další.

„Od posledního alba uběhlo velmi rychle pět let, a tak už je načase přijít s něčím novým. Navíc se dostavila i ta chuť tvořit, takže se to krásně protnulo. Momentálně jsme ve studiu SONO DOUPĚ Records, kde se to celé už vaří. Takže doufáme, že když to nepřipálíme, budou fanoušci moci něco ochutnat již na jaře,“ říká s úsměvem zpěvák Vašek Bláha.

Nové album je teprve v procesu, ale už na konci loňského roku představila kapela jednu novinku,a to v podobě videoklipu. Píseň Temný král složili a nahráli pro pokračování úspěšné filmové pohádky Princezna zakletá v čase, která loni v listopadu vstoupila do kin.

Oslava pětadvaceti let je plánována ve velkém stylu. „Od začátku naší existence jsme dávali důraz hlavně na živé hraní a možná proto s námi tolik našich fanoušků vydrželo. Slavit tedy budeme tak, jak to máme rádi. Od června do září odehrajeme pětadvacet open air koncertů. Celé jsme to velmi netradičně nazvali DIVOKEJ BILL – 25 LET,“ směje se kytarista Roman Procházka.

Veřejný prodej vstupenek probíhá na www.divokejbill.cz/vstupenky. Hlavním partnerem turné je Velkopopovický Kozel. Na trutnovském Bojišti se koncert uskuteční 4. srpna.

www.divokejbill.cz
Foto: Ondřej Pýcha