Neděle

19. května 2024

Nyní

16°

Zítra

19°

Svátek má

Funkový mág Fred Wesley koncertoval v Národním domě

17. 5. 2023

Funkový mág Fred Wesley koncertoval v Národním domě 0 snímků
Další výjimečný hudební večer zažili fanoušci festivalu Jazzinec. V Národním domě v Trutnově v úterý koncertoval trombonista Fred Wesley. Osmdesátiletý Američan je legendou světového funku. Během dlouhé kariéry spolupracoval s řadou hvězd napříč hudebními žánry.

Na Jazzinci hrál se svou skupinou New JB´s, která navazuje na v sedmdesátých letech slavnou kapelu Jamese Browna. Právě Wesley v ní byl kdysi kapelníkem, skladatelem a aranžérem. Později hrál s dalšími známými formacemi funkové éry Parliament-Funkadelic a Bootsy’s Rubber Band. V Česku proslul spoluprací s Monkey Bussiness.

Podle očekávání naservíroval publiku v Národním domě energickou muziku. Navzdory věku byl plný elánu. Podívejte se na video.

 

Na příští týden chystá Jazzinec další hudební lahůdku. Ve čtvrtek 25. května zazpívá v Koncertní síni Bohuslava Martinů uznávaná zpěvačka a skladatelka Somi. Její hudba spojuje především moderní jazz a nový africký soul. Kořeny americké umělkyně totiž jsou právě z černého kontinentu. Narodila se sice v Illinois, ale přistěhovalcům z Ugandy a Rwandy.

Vystoupení Somi bude posledním festivalovým koncertem před letními prázdninami.

Pavel Cajthaml
pavel@trutnovinky.cz
Foto: Miloš Šálek