Úterý

21. května 2024

Nyní

19°

Zítra

16°

Svátek má

Ojedinělý projekt. Trutnovská ZUŠka zve muzikanty ke společné skladbě

24. 5. 2023

page.Name
V pátek mezi 13:30 a 19:15 se v Trutnově představí rozmanité soubory a sólisté z místní základní umělecké školy. Celé odpoledne můžete navštívit koncerty, divadelní a taneční představení a výtvarné instalace. Program probíhá na několika scénách: Krakonošovo náměstí, pěší zóna a Svatojanské náměstí. Jako bonus můžete vyrazit mezi 15:00 – 17:00 na zážitkovou trasu trutnovským podzemím ve Vodní ulici.

Zlatým hřebem letošního ročníku bude ojedinělý projekt, do kterého jsou zapojení žáci a učitelé z hudebních oborů. V 17 hodin totiž zahrají společně jeden z nejznámějších hitů klasické hudby - Pachelbelův kánon D dur - a rozezní tak doslova celé město. K účinkování ve společné skladbě jsou srdečně zváni všichni zájemci z řad široké veřejnosti. Pojďte rozeznít město také! Přidat se mohou dechy, smyčce, kytary nebo melodické perkuse. Společná skladba je součástí mezinárodního projektu „So weit die Glocken tragen“. Na konci května zazní tato skladba v šesti různých městech celého světa (například Würzburg v Německu, Dundee ve Skotsku nebo Mwanza v Tanzánii).

Jak se přidat?

Stačí si vytisknout noty pro svůj nástroj a přijít okolo tři čtvrtě na pět na Krakonošovo náměstí s nástrojem, notami a stojánkem na noty. Před zahájením ještě uslyšíte od učitelů ZUŠky instrukce k průběhu skladby. V 17 hodin vystoupí na podium pan učitel a dirigent v jedné osobě – Jaroslav Suchánek – a celý projekt odstartuje. Noty najdete na sdíleném úložišti ZDE.

Není nutné hrát skladbu celou, můžete opakovat jen úvodní dva takty (ostinátní bas) nebo hrát například dva takty ze skladby (každé dva takty ke každému dvěma taktům). Skladba se bude hrát bez opakování. Ze společné skladby bude pořízen záznam, který pak bude dostupný na Facebooku a YouTube ZUŠ Trutnov. Jakékoliv dotazy ke společnému skladbě směřujte na paní učitelku Kulichovou ( kulichova@zustrutnov.cz ).

(bažina, tz-zuš)
redakce@trutnovinky.cz
Foto: Kateřina Svobodová