Čtvrtek

18. července 2024

Nyní

18°

Zítra

18°

Svátek má

Jazzinec zahájí kytarista Pasquale Grasso z New Yorku

17. 1. 2023

page.Name
Festival Jazzinec slaví čtvrt století. Pětadvacátý ročník začíná středečním koncertem hudebního tria, jehož ústřední postavou je světově uznávaný kytarista Pasquale Grasso.

Italský muzikant žijící v New Yorku udivuje ohromující technikou a originálním konceptem, v němž se osobitým způsobem hlásí k odkazu průkopníků bebopu.

„Pokud slyšíte dvě kytary hrající spolu a zjistíte, že to je jen jedna, pak hraje Pasquale Grasso. Výjimečnost jeho unikátní nástrojové techniky spočívá v tom, že nenavazuje výhradně na odkaz jazzových kytaristů, ale též na školu klasické kytary i na průkopníky bebopu jako Charlie Parker a Dizzy Gillespie,“ říká dramaturg Jazzince Tomáš Katschner.

Hudební trio s Pasqualem Grassem tvoří ještě Mathias Allamane (basa) a Jason Brown (bicí). Hrát budou v Koncertní síni Bohuslava Martinů od 19 hodin.

Festival Jazzinec má letos na programu celou řadu muzikantských večerů, při kterých budou účinkovat umělci oceňovaní u nás i v zahraničí. Například saxofonový mág Christoph Irniger, trumpetista Randy Brecker anebo kytarista Marc Ribbot.

Pavel Cajthaml
pavel@trutnovinky.cz