Úterý

21. května 2024

Nyní

18°

Zítra

14°

Svátek má

V Uffu bude unikátní show slovenských umělců, nejen o punku a mladých lidech

14. 1. 2023

page.Name
Punk Pajama Party. To je název výjimečné show, plné hudby, tance a pohybu, a jednoho z hlavních programových taháků trutnovského Uffa příštích dnů. Nevšední podívanou předvede slovenské Divadlo Štúdio tanca.

Ústředním motivem představení je punk. K němu patří pocity mládí, svobody a také trochu onoho pověstného rebelství. Punk Pajama Party nemá jasný příběh. Je spíš náhodně vybraným okamžikem v životě mladých lidí a také ne příliš mladých punkerů, kteří přišli pařit a hrát hudbu ve svém oblíbeném prostoru.

„Punk je skvělý způsob, jak mluvit o pocitu sounáležitosti a potřebě mladých generací vyjádřit svůj názor, být součástí skupiny, která je reprezentuje a umožňuje jim objevovat a vyjadřovat se,“ vysvětluje Zebastián Méndez Marín, choreograf a umělecký vedoucí divadla.

Na jevišti tak bude znít hudba, k vidění budou tanec, texty a hodně pohybu. Diváci uvidí koně a dokonce si můžou přečíst i nějaké zprávy.

Sami autoři přiznávají, že Punk Pajama Party nelze zařadit do běžné umělecké škatulky. Není to klasické divadlo, ani typický koncert. Označit ho nelze ani za ryze taneční vystoupení. Tím spíš přitahuje pozornost.

„Je to osvěžující show, která se snaží stírat hranice mezi jevištním představením a koncertem, takže je to pro diváky opravdu poutavý zážitek. Mohou se účastnit nebo jen pozorovat, ale energie show je vždy vtáhne,“ říká choreograf.

Trutnovské Uffo zařadilo podívanou slovenských umělců do skupiny označené jako Nové divadlo. „Snažíme se publiku stále nabízet něco nového, neobvyklého a umělecky jiného, ale přitom velmi atraktivního a zábavného. Punk Pajama Party to splňuje po všech stránkách,“ doplňuje ředitel Uffa Libor Kasík.

Představení se uskuteční v úterý 17. ledna od 19 hodin. Vstupenky je možné stále zakoupit v online předprodeji, nebo v recepci Uffa.

(red, tz-uff)
redakce@trutnovinky.cz
Foto: archiv Uffa