Neděle

19. května 2024

Nyní

16°

Zítra

19°

Svátek má

Charitativní Webrovkafest na Klučance vstoupí směle do 22. ročníku

15. 11. 2023

page.Name
Podpora dětí z dětských domovů, to je hlavní cíl charitativního festivalu Webrovkafest na Klučance, který letos vstoupí do 22. ročníku a uskuteční se v sobotu 18. listopadu od 14.30 hodin v objektu Klučanka v Dědově u Teplic nad Metují. „Letošní festival má podtitul Dobrým srdcím, což symbolizuje vděčnost, že chceme, že můžeme, že pomáháme,“ sdělili jeho organizátoři z Trutnovské alternativní scény.

Také v letošním ročníku opět připravili pestrý, převážně hudební program, který návštěvníky zcela jistě jaksepatří zaujme. Těšit se lze na zábavný a kouzelný kulturní projekt Pohádkový kabaret Terezie Palkové propojující umění a pohádkovou magii. Nepochybnou peckou bude určitě koncert kapely Dunaj a představí se rovněž dojemně vtipné duo violoncellistek z Tara Fuki s multižánrovým repertoárem.

Nebudou chybět ani sólový projekt Zhilee violistky a zpěvačky Julie Goetzové či vystoupení legendární undergroundové a alternativně rockové formace Prasečí farma z České Skalice. Hudební scénu také obohatí trash metalista Spite Inc. z Náchoda, metal punková kapela To nechceš!? ze Žacléře či temperamentní Leniwiec z Polska.

Součástí programu budou i trutnovská skupina Pepa Lábus a spol., úžasně vtipný písničkář Tom Grohregin z Prahy a rapperka se svou slam poetry show DJ Nadja. Úlohy moderátorů festivalu se zhostí Lukáš Augustin a Ojtyla.

V průběhu festivalu Webrovkafest v souladu s charitativním smyslem dojde k dobročinné aukci obrazů a fotografií od různých autorů. Výtěžek bude přidán k finanční podpoře Institutu zážitkové pedagogiky na krytí zážitkových pobytů dětí z dětských domovů na Klučance.

Další informace je možné najít na www.webrovkafest.com nebo na Facebooku – Webrovkafest na Klučance 2023.

Hynek Šnajdar
hynek@trutnovinky.cz
Foto: archiv Webrovkafestu