Středa

24. července 2024

Nyní

17°

Zítra

13°

Svátek má

Do Voletin míří „Šílení bohové“ a další metalové kapely

19. 11. 2023

page.Name
Slovenští folklore black metallers LUNATIC GODS vydají teď v úterý své nové album „Vresovrenie“ na etiketě Black Hornet Productions a při této příležitosti vyjíždějí na turné po Česku a Slovensku. A hned v sobotu bude jejich zastávkou hospoda ve Voletinách. Tady spolu s Lunatic Gods zahrají další tři kapely – black deathoví válečníci Purnama, hradečtí Metanol a pardubická (nejen) metalcorová naděje Day Before.

Lunatic Gods prošli během své bohaté historie velmi zajímavým vývojem od náročného, ​​technického thrash death metalu k současné folkové black metalové podobě, aniž by ztratili své osobité kouzlo a svůjbytný styl. Není tajemstvím, že v sestavě kapely působí bubenické eso mezinárodního formátu Martin „Marthus“ Škaroupka.

Koncert stálic slovenského metalu ve Voletinách bude výjimečný, protože v České republice zahrají jen o den dříve v Brně, kde se v klubu První patro koná slavnostní křest nového CD. A dál bude turné pokračovat již po slovenských klubech v Bratislavě, Vrútkách a Popradu. 

Vstupenky v předprodeji na trutnovský koncert získáte a další informace se dozvíte ZDE .

A jaké další kapely vystoupí ve Voletinách?

Turnovští Purnama se během několika posledních let propracovali mezi (nejen) extrémně tuzemskou metalovou špičku. Kapela v současné době připravuje nástupce úspěšné alba „Flame Of Rebellion“ a před nedávnem zveřejnilo video ke skladbě „Light in the Void“ z alba Flame of Rebellion. Klip vznikl v dílně Wool Design spojením záběrů z posledních koncertů kapel a grafickou stylizací textu skladby. Živé záběry pocházejí iz koncertu na festivalu Masters of Rock a HellPdays festivalu.

 

Metanol zpestří jinak ostřejší ladění koncertu směrem k písničkovosti a zpěvným melodiím. Moderní pohled na metal s příchutí melodického metalcoru (někdo tomu říká pop metal) as vlivy dalších stylů včetně klasického rocku a hip hopových smyček ve stylu starších Linkin Park dělají z Metanolu velmi zajímavý artikl pro živou prezentaci. Zatím poslední zajímavosti budiž, že Metanolu složili oficiální hymnu FC Hradec Králové „Votroci povstanou“.

 

Šťavnatý mix moderního melodického metalu a metalcoru se jmenuje Day Before! Kapela má nachystáno nové EP „Phoenix“, které vyjde příštího roku. Day Before rostou ve sebevědomou a svoubytnou kapelu s osobitým pohledem na moderní metal. Stylová nejednoznačnost Day Before má potenciál oslovit i posluchače mimo metalcorové teritorium, o čem se můžete na vlastní zrak a slechy přesvědčit přímo na místě.

(bažina, tz-mzu)
redakce@trutnovinky.cz
Foto: archiv Lunatic Gods