Pátek

14. června 2024

Nyní

Zítra

12°

Svátek má

Letošní charitativní festival Webrovkafest na Klučance trhal rekordy!

24. 11. 2023

page.Name
Festival Webrovkafest na Klučance, který pořádá spolek Trutnovská alternativní scéna, letos vstoupil do již 22. ročníku. Tato událost má v souladu s tradicí charitativní průběh s tím, že je zaměřená na podporu dětí z dětských domovů.

Kromě spousty skvělé muziky festival přinesl i rekordní výtěžek. Jeho výše překonala další pomyslnou metu, na vánoční a další pobyty dětí z dětských domovů se celkově vybrala úžasná částka 102 375 korun. Další výraznou posilou výtěžku akce byl zisk z prodeje kalendářů na roky 2022 a 2023, plný krásných fotek trutnovské fotografky Lenky Hurdálkové.

Kromě toho se v souvislosti s festivalem již potřetí konala aukce obrazů a fotek, jež se jako obvykle zjistila pomocí tak zvané aukční krabičky. Do ní návštěvníci vhazovali své vyplněné lístky s názvem obrazu či fotografie, o které měli zájem, s nabídnutou částí. Tímto způsobem vydražila díla za krásných 14 241 korun.

Do aukce se účastníi fotografové Káťa Svobodová, Lenka Hurdálková, Tomáš Strnad, Máya a Tomáš Havrda, kresby vytvořila Tereza Bartošová, malby Ondřej Antoš, Anna Chlebová, Dorka Albrechtová, Kateřina Hejnová, Míša Mentlíková, Zbynďa Šlitr, Couvákovi, Dr. Kokos a fototisky Pitchegigwaneh. Letošní 22. ročník byl věnován Dobrým srdcím, takže VÁM – NÁM všem.

Nedílnou součástí festivalu bylo vystoupení kapel To nechceš?!, Prasečí farma, Tara Fuki, Pepa Lábus a SPOL., Dunaj, Spite Inc., polským hostům Leniwiec, umělcům Zhilee, Grohregin, Dj Nadja a loutkovému souboru Radost z Červeného Kostelce. Na další setkání se lze těšit 24. února, kdy vypukne 4. ročník Webrovkafestu v Kotvě, nebo 16. listopadu příštího roku při 23. ročníku na Klučance.

Hynek Šnajdar
hynek@trutnovinky.cz
Foto: archiv Trutnovské alternativní scény