Neděle

16. června 2024

Nyní

19°

Zítra

21°

Svátek má

Bubeník Mates skončil v Benjaming´s Clanu. Kapela ale koncertuje dál

8. 12. 2023

page.Name
Oblíbená hudební skupina Benjaming´s Clan bude pokračovat bez bubeníka Matese. Nejmladší z rodiny Dlouhých z Petříkovic končí s hraním. Podle zprávy, kterou kapela vyvěsila na svůj facebookový profil, jsou důvodem pracovní povinnosti. Nejbližší koncerty, včetně toho dnešního v Kladně, to ale neohrozí.

V kapele, původně pojmenované Benjaming Band, začínal Máťa jako osmiletý. Stejně jako jeho dva bratři Lukáš a Jakub, v začátcích i on nosil pankáčské číro, a všichni společně (i s tátou Oldou) hráli v kiltech.

Prošli několika žánrovými proměnami. Začínali s punkem, postupně přidávali rock, keltskou hudbu, folk či celtic pop rock. Dnes hrají styl, který sami označují jako rock´n´dudy. Na podzimním festivalu Otevřené hospody patřil jejich koncert mezi nejlepší.

Včera ale kapela oznámila, že Mates už za bicí neusedne. „Stále rozvíjí svoje podnikání fitness trenéra a jeho cesta se pomalu začala ubírat více tímto směrem. Přeci jen, je to zodpovědnost. My ostatní členové se nadále chceme posouvat po trase hudební, která je těžká a nemá jasný směr ani cíl.“

„Benjamini“ tedy s hraním nepřestávají. Už dnes mají koncert v Kladně. Kdo však Matese nahradí, zatím neoznámili. „Clan nekončí, jen se trochu mění. Tvoří se nové songy, energie neutichá, svět se točí dál,“ uvedli na Facebooku.

Za více než dvacet let existence odehráli přes tisíc koncertů. Mají na kontě také řady vydařených cédéček a povedených videoklipů. „Máťo díky, žes tu kárku táhnul tak dlouho s náma,“ dodali.

Pavel Cajthaml
pavel@trutnovinky.cz
Foto: Kateřina Svobodová