Pondělí

22. července 2024

Nyní

24°

Zítra

24°

Svátek má

Festival bude v tradičním srpnovém termínu, oznámili pořadatelé

6. 12. 2023

page.Name
Budoucnost proslulého trutnovského festivalu je sice podle jeho organizátorů nejistá, ale příští rok se na Bojišti určitě uskuteční. Pořadatelé nyní potvrdili to, co v září jen naznačovali. TrutnOff bude v obvyklém termínu.

„Vystřelujeme k vám šípy s radostnou zvěstí. Naše Pow-wow, festival TrutnOff, se i přes různé peripetie uskuteční i příští rok,“ uvedli pořadatelé v e-mailové zprávě.

To sice tvrdili už v září, ale až nyní byli o něco konkrétnější. „Po letošním setkání, které jsme si přejmenovali na festival radosti, souznění a sounáležitosti posíláme pohled s datem a uvidíme se v ´pookupačním´ termínu 22. až 25. srpna 2024 na lovištích pod horami,“ upřesnili.

Festival, který se prezentuje jako akce pořádaná bez nadnárodních sponzorů, ministerských a krajských dotací, bude mít důvod k oslavám. Příští rok uplyne čtyřicet let od prvního pokusu o nezávislý festival. V roce 1984 ho totiž rozehnaly jednotky Sboru národní bezpečnosti.

Jména pozvaných kapel zatím organizátoři neuvedli. První taháky ale chtějí veřejnosti prozradit ještě letos. „Ve druhém adventním týdnu vybubnujeme první letošní domácí kapely včetně jedné zpoza Velké vody, která zahájí oslavy našeho Pow-wow,“ naznačili, když odstartovali předprodej vstupenek.

Open Air Music Festival, v posledních letech označovaný jako TrutnOff, si po Sametové revoluci odbyl na Bojišti 25. ročníků. Pak se odmlčel a přesunul do Brna. Letos se vrátil.

Pavel Cajthaml
pavel@trutnovinky.cz
Foto: Kateřina Svobodová