Čtvrtek

20. června 2024

Nyní

17°

Zítra

24°

Svátek má

Galerijní edukace v EPO1 rozšiřují povědomí mladé generace o umění

22. 8. 2023

Galerijní edukace v EPO1 rozšiřují povědomí mladé generace o umění 0 snímků
Galerie nejsou jen místa, kde se vystavují umělecká díla. Například v rámci edukační výchovy hrají klíčovou roli v rozvoji kreativity, empatie a znalostí o světě a pro děti a mládež se mohou stát magickými světy plnými objevů, inspirace a učení. Do trutnovského Centra současného umění EPO1 si tak nacházejí cestu i mladší generace návštěvníků.

„Škola si může vybrat, co ji zaujme a na tu výstavu připravíme program. Galerii si projdeme společně, ale není to komentovaná prohlídka. Děti tady mají hodně prostoru na nějakou svou interpretaci a myšlenky. Čeká je hodně aktivit, do kterých se musí zapojit, a baví je to. Nenudí se,“ naznačila edukační pracovnice EPO1 Terezie Mílová, jak taková galerijní edukace vypadá.

V srpnu například do prostor bývalé elektrárny v Poříčí zavítaly děti z příměstského tábora při Domově dětí a mládeže Ulita Broumov. „Protože se trošku zajímám o současné umění a moderní galerie, tak jsem se rozhodla, že se s dětmi přijedeme na tuto expozici podívat, aby zažily něco nového. Líbí se mi, že to děti vyvede z jejich zavedeného přemýšlení a prostředí. Myslím si, že je to bavilo. Spousta z nich byla poprvé v takovémto prostředí,“ komentovala návštěvu v EPO1 pedagožka volného času Dagmar Zbořilová. Více se dozvíte v reportáži.

Michal Bogáň
michal@trutnovinky.cz
Foto a video: Miloš Šálek