Čtvrtek

30. května 2024

Nyní

16°

Zítra

17°

Svátek má

Staré klasiky i čerstvé kusy. Divokej Bill míří slavit na Bojiště

2. 8. 2023

page.Name
Už 25 let na scéně letos slaví Divokej Bill. Oslava v podobě turné složeného z 25 koncertů napříč republikou se nese na vlně pohody a známých hitů. A ty teď zazní i na trutnovském Bojišti. Už tento pátek! Jako support se ještě na pódiu představí skupiny Siluety a Vivian.

Divokej Bill bezesporu patří ke stálicím tuzemské hudební scény. Za sebou má ke dvěma tisícům vyprodaných koncertů nejen v Čechách a na Slovensku, spoustu radiových hitů a osm studiových alb, z nichž to poslední kapela vydala letos v květnu. Bazilišek vyšel na den přesně po šesti letech od předešlého studiového počinu Tsunami. 

„Když je v partě někdo, kdo je trošku mimo v osobním životě, tak má na sobě takového baziliška – a ta parta ho tahá zase zpátky. Jsme parta osmi různých osobností, a proto také bazilišek je daný dohromady z různých částí,“ poznamenal k novému albu kytarista a zpěvák Roman Procházka. Cédéčko obsahuje dvanáct nových písní a na cestě k posluchačům ho vyprovází singl milostná balada Lahůdky.

Oslava pětadvaceti let se odehrává ve velkém stylu, přehlídkou starých klasik i čerstvých kusů. „Od začátku naší existence jsme dávali důraz hlavně na živé hraní a možná proto s námi tolik našich fanoušků vydrželo. Takže slavíme tak, jak to máme rádi,“ sdělil Roman Procházka k turné pětadvaceti open air koncertů od června do září.

Na Bojišti vystoupí Divokej Bill v pátek od 20.50 hodin. Ale ještě předtím, než se na pódiu objeví kapela ze středočeských Úval, naladí publikum v trutnovském amfiteátru skupiny Siluety (od 18:50) a Vivian (od 19:50). Areál bude veřejnosti přístupný od 18 hodin. První hodinu od otevření bude probíhat „happy hour“ – 50 % sleva na pivo a další drinky. Zvýhodněné budou ceny i na vše, co bude na grilu u Napoleona. Na místě bude mít mimo jiné svůj stánek i místní kavárna Pullt.

Vstupenky na trutnovský koncert můžete sehnat ZDE, prodávat se budou ale také na místě. Děti do 120 cm mají vstup zdarma.

Michal Bogáň
michal@trutnovinky.cz
Foto: Jaroslav Noska / Facebook Divokej Bill