Pondělí

27. května 2024

Nyní

20°

Zítra

19°

Svátek má

Třetí Webrovkafest v Kotvě pomohl Ladunce, výtěžek je přes 23 tisíc korun

28. 2. 2023

Třetí Webrovkafest v Kotvě pomohl Ladunce, výtěžek je přes 23 tisíc korun 0 snímků
Příznivci dobré hudby, veselé zábavy a hlavně s touhou pomáhat druhým si v sobotu dali v hojném počtu dostaveníčko v legendární trutnovské restauraci Kotva. Spolek Trutnovská alternativní scéna zde totiž již potřetí pořádal akustický benefiční Webrovkafest v Kotvě. Cíl byl jasný: Výtěžkem podat pomocnou ruku Ladunce z Hertvíkovic, jež prodělala mozkovou obrnu.

Vzhledem k tomu, že léčba bývá nákladná, je každá finanční podpora velmi žádoucí, což byl právě i případ sobotní kulturní události. „Výtěžek i s tím, co přišlo na účet, činil celkem 23 230 korun a v těchto dnech ho budeme předávat rodičům Ladunky, kteří se na nějakou chvíli Webrofkafestu v Kotvě rovněž zúčastnili. Jsme velmi spokojeni, že jsou stále mezi námi lidé ochotni pomáhat těm, kteří ti nutně potřebují,“ pochvaloval si organizátor Vojtěch Lábus.

V předchozích dvou ročnících pořadatelé  z Trutnovské alternativní scény výtěžek věnovali na podporou léčby Karolínky trpící hypotonií. Touha pomáhat se však podle letošní výše výtěžku ještě zvýšila. Podle Lábuse činil ten loňský něco přes 12 tisíc korun. „Letos to bylo bezmála jednou tolik. Byli jsme hodně překvapení, je to super,“ řekl Lábus, který je potěšen nejen výtěžkem, ale i zájmem návštěvníků o tuto benefiční akci.

„Bylo zcela plno, atmosféra byla uvolněná, vstřícná a úžasná, účastníci tancovali a dobře se při vystoupeních skvělých hudebních interpretů velice dobře bavili. A to mě potěšilo,“ prozradil organizátor, jenž hodlá společně se členy spolku v této bohulibé aktivitě pokračovat i v příštím roce ve stejném období. „Určitě chceme pokračovat, má to smysl, podporujeme tím dobrou věc,“ dodal Vojtěch Lábus, jenž je kromě této akce organizátorem letitého benefičního Webrovkafestu v Dědově u Teplic nad Metují, kde jsou výtěžky vždy věnovány Dětským domovům.

Hynek Šnajdar
hynek@trutnovinky.cz
Foto: Kateřina Svobodová a Lenka Hurdálková