Sobota

15. června 2024

Nyní

14°

Zítra

14°

Svátek má

Webrovkafest v Kotvě potřetí, výtěžek pomůže Ladunce

18. 2. 2023

page.Name
Pomáhat nemocným dětem, které to nutně potřebují. To je cílem akustického benefičního Webrovkafestu v Kotvě, který v této trutnovské pivnici v sobotu 25. února v 17 hodin vstoupí do třetího ročníku. Tentokrát bude výtěžek kulturní události věnován na podporu léčby malé Ladunky z Hertvíkovic, jež prodělala mozkovou obrnu.

Podle organizátora Vojtěcha Lábuse z pořádajícího spolku Trutnovská alternativní scéna byl výtěžek prvních dvou ročníků věnován na podporou léčby Karolínky trpící hypotonií. Na festivalu pod taktovkou moderátora Ojtyly, což je zmíněný organizátor Lábus, vystoupí s autorskou poezií královéhradecko-pražský básník David Molnár.

V hudebním programu se představí písničkář Standa Štěp z Hradce Králové (blues), trio Silmaril (folk), přítomné pak pobaví svou neotřelou hudební produkcí herec, moderátor a písničkář GROHREGIN z Prahy (osobitý folk) a zahraje legendární formace Synové výčepu (punk-rock). Přáním pořadatelů je, aby do Kotvy přišlo hodně lidí a na Ladunku se vybralo co nejvíce peněz, protože náklady na léčbu jsou vysoké. Viz facebookový profil Ladunky zde.

„Když můžeme pomoci alespoň tímto způsobem, děláme nám to radost. Zároveň si přeji, abych se dobře pobavil,“ uvedl Lábus, který pomáhá těm, co je potřebují, považuje za životní poslání, stejně jako ostatní členové spolku Trutnovská alternativní scéna. Ten benefici v Kotvě pořádá i proto, že podobná akce v Trutnově chyběla. „Našemu spolku to bylo líto, protože před devíti lety musel být Webrovkafest přesunut z města do obce Dědov u Teplic nad Metují. Tam jsou výtěžky vždy věnovány Dětským domovům, v trutnovském případě konkrétnímu nemocnému dítěti,“ vysvětlil Vojtěch Lábus.

Hynek Šnajdar
hynek@trutnovinky.cz
Foto: Kateřina Svobodová