Pondělí

27. května 2024

Nyní

17°

Zítra

13°

Svátek má

Žáci „zušky“ se svými grafikami vydali Po stopách ticha

22. 2. 2023

Žáci „zušky“ se svými grafikami vydali Po stopách ticha 0 snímků
V Haasově paláci na Krakonošově náměstí v Trutnově bude v pátek v 16 hodin zahájena vernisáží výstava s názvem Po stopách ticha. Žáci výtvarného oboru Základní umělecké školy (ZUŠ), která sídlí v paláci, představí na schodišti a v přilehlých chodbách grafiky inspirované dílem dvou českých umělců – Bohuslavem Reynkem a Bohdanem Holomíčkem.

S technikou hlubotisku se žáci výtvarného oboru setkali koncem září na Reynkově výstavě V tichu se rodí Bouře v Galerii města Trutnova. Grafiky a básně silně inspirované přírodou a rodným krajem autora byly v expozici obohaceny o projekci fotografické retrospektivy Bohdana Holomíčka, který Reynkův statek pravidelně navštěvoval,“ uvedl Jan Erben, zástupce ředitele ZUŠ.

Právě díky tomuto vzácnému propojení mohli návštěvníci expozice nahlédnout do míst, kde díla vznikla. Podle Erbena se nápad reagovat na ni vlastní žákovskou výstavou zrodil již na vernisáži v městské galerii. „Přenést celek či detail Holomíčkových fotografií do techniky suché jehly a uchovat ono kouzlo bylo výzvou pro žáky výtvarného oboru napříč ročníky,“ dodal.

Vernisáž výstavy se uskuteční za doprovodu žáků klavírního a literárně-dramatického oboru a v hlavní budově školy bude návštěvníkům přístupná každý všední den v době výuky.

Hynek Šnajdar
hynek@trutnovinky.cz
Foto: ZUŠ Trutnov