Středa

24. července 2024

Nyní

16°

Zítra

13°

Svátek má

Fekál tour zastaví ve Voletinách. Zahrají Gutalax a Čad

28. 9. 2023

page.Name
Grindcorové monstrum Gutalax a slovenská thrash metalová legenda Čad jsou hlavním lákadlem sobotního večírku, který pro příznivce tvrdé muziky pořádá Libor Mazi Mazura, organizátor známého jarního festivalu Monster of Metal and Hardcore. Mejdan se uskuteční od 19 hodin v hospodě ve Voletinách.

Dvě špičkové metalové kapely do Trutnova přivede česko-slovenské turné Železný fekál tour. Gutalax je známý po celém světě a nejen kvůli hudbě, ale i díky bílým ochranným úborům, v kterých kapela tradičně účinkuje. „Má za sebou mnoho koncertů v různých koutech Evropy a zahrála si i v Severní a Jižní
Americe. Místní ji znají i díky festivalu Obscene Extreme,“ říká organizátor.

Čad je thrashmetalová kapela ze Svätého Jura. Vznikla roku 1994 a poslední dobou se jí dostává velké popularity a zájmu u českých fans. „Oběma budou předskakovat metalový Elysium, který hrál na Monster of Metal and Hardcore v roce 2018 a death/black metalová kapela Discordia z Polska,“ uvádí Mazi.

Pro všechny platící návštěvníky čeká milé překvapení v podobě welcome drinku. Hlavní pořadatel totiž oslavil minulý týden čtyřicáté narozeniny.

Dopravu zdarma na hudební večírek zajišťuje tzv. Fekál bus.

(pac, tz-lma)
pavel@trutnovinky.cz