Úterý

23. dubna 2024

Nyní

Zítra

Svátek má

Pingls. Nejdřív pohybové divadlo beze slov, pak tančírna s diváky

2. 3. 2024

page.Name
Trutnovské Uffo nepřestává překvapovat. K řadě svérázných představení přidalo do programu další unikát – hudebně taneční grotesku Pingls aneb Hot Café Revue od souboru Lindo, hop! a Originálního Pražského Synkopického Orchestru.

Důvodů, proč přijít do hlediště je víc. Pingls (v překladu číšníci) jsou skvělou zábavou. Můžeme se s nimi přenést o sto let zpátky do časů, které si spojujeme s džentlmenskými časy sluhy Saturnina a herce Oldřicha Nového. Jeviště připomíná stylovou taneční kavárnu dvacátých let minulého století. Hraje živá hudba, hosty obsluhuje podivný personál. Jako v němé grotesce, téměř beze slov, se odehrávají malá humorná dramata, různé příběhy a životní situace.

„Naši číšníci herci jsou schopni proměny do různých rolí nebo postav, které můžete v kavárně potkat. Diváci se v těchto komických, ale i třeba romantických situacích můžou najít, neboť jsou, jak se říká, ze života," tvrdí herečka Henrieta Hornáčková, která stála u zrodu představení.

Po padesáti minutách plných tance, hudby a originálního humoru se ve druhé půlce představení scéna výrazně změní. Do děje jsou navíc vtaženi i diváci. Můžou si zatančit společně s herci. „Této části našeho představení říkáme tančírna. Diváci tančit můžou, ale nemusí. Můžou si druhou část užít i jako koncert naší kapely, komentovaný herci, doufám, zábavným způsobem,“ upozorňuje Hornáčková.

Tancující herce ve vtipných skečích doprovází známý Originální Pražský Synkopický Orchestr. „Snaží se věrně napodobit hudbu z dvacátých let, která je živá, lehká a taneční. Muzikanti také doprovází herce a děj na nástroje různými zvuky nebo originálními doplňky k nástrojům,“ povídá Henrieta Hornáčková.

Pingls aneb Hot Café Revue uvede trutnovské Uffo v úterý 5. března od 19 hodin. Zařadilo ho do programové skupiny Nové divadlo. „Rádi uvádíme představení, ve kterém umělci spojili více žánrů, a jehož ústředními motivy jsou humor, svoboda, emoce a jemné drama,“ zdůrazňuje ředitel Uffa Libor Kasík.

Vstupenky je stále možné koupit v inforecepci Uffa nebo na webu www.uffo.cz.

(bog, tz-zji)
redakce@trutnovinky.cz
Foto: Vojtěch Brtnický