Úterý

23. dubna 2024

Nyní

Zítra

Svátek má

Velikonoční dílny v muzeu. Máte chuť prožít odpoledne plné tvorby?

20. 3. 2024

page.Name
Pestrobarevné Velikonoce v Muzeu Podkrkonoší v Trutnově jsou příležitostí, jak přivítat jaro v duchu tradic a kreativity. Čtvrteční akce, která se koná od 14 do 18 hodin, představuje nejen zábavnou a poučnou aktivitu pro celou rodinu, ale také možnost k setkání a sdílení radosti z obnovy života, kterou Velikonoce symbolizují. Vstup je zdarma.

Tento workshop je otevřen děti i dospělé, kteří touží po kreativním vyžití. Návštěvníci budou mít možnost vyzkoušet si zdobení vejdunek (vyfoukaných vajíček) pomocí ubrouskové metody nebo malování lakem na nehty, což představuje perfektní příležitost, jak si odnést domů nejen vlastnoručně vyrobenou dekoraci. Zhotovit si bude možné i velikonoční ozdobnou papírovou taštičku či zajíčka.

Neodmyslitelnou součástí Velikonoc je také plétání pomlázek z vrbového proutí, a právě to si budou moci také návštěvníci pod odborným vedením vyzkoušet.

Velikonoce, připomínající zmrtvýchvstání Ježíše Krista, patří k nejvýznamnějším křesťanským svátkům. Pojí se s nimi také řada lidových tradic souvisejících s vítáním jara, které s náboženským svátkem souvisejí jen volně.

Michal Bogáň
michal@trutnovinky.cz
Foto: Miloš Šálek