Pondělí

22. července 2024

Nyní

24°

Zítra

24°

Svátek má

Dětská party, divadlo o nevěře a zlatý hřeb Dracula na Bojišti

17. 6. 2024

Dětská party, divadlo o nevěře a zlatý hřeb Dracula na Bojišti 90 snímků
Nedělní program Kultury pod hvězdami byl nabitý a divákům, kteří dorazili na Bojiště, nabídl hned tři představení – BibiBum, Jen pravdu, drahý a Dracula. Od pátku do neděle zavítalo do trutnovského amfiteátru 2700 lidí.

Po pátečních a sobotních večerních koncertních verzích muzikálů Děti ráje a Okno mé lásky zahájilo nedělní zábavu pod širým nebem, hodinu po poledni, dětské vystoupení zpěvačky BibiBum.

Pak jeviště patřilo francouzské divadelní komedii o nevěře a lhaní – Jen pravdu, drahý, ve které excelovali Jan Čenský, Dana Morávková, Štěpánka Křesťanová a Josef Carda.

A třídenní kulturní vyžití na Bojišti uzavřela výpravná koncertní verze nejúspěšnějšího českého muzikálu Dracula s Marianem Vojtkem v hlavní roli. Úžasné pěvecké výkony ale podali i další účinkující Linda Finková, Alžběta Bartošová, Josef Vágner a Tomáš Trapl.

„Nejenže to splnilo moje očekávání, ale ono to moje očekávání předčilo. Jsem za to rád, že můj rodný Trutnov vyslyšel naší výzvy Kultury pod hvězdami a dorazil,“ byl nadšený z trutnovské zastávky vedoucí projektu Radek Priputen. „Doufám, že jsme tady založili nějakou tradici, protože my, když někam přijedeme, chceme tam jezdit opakovaně a vozit další program. Věřím, že dokážeme diváky přilákat na Bojiště znovu, protože si myslím, že jsme trošku něco jiného než festivaly Obscene Extreme, Open Air a jiné kulturní akce,“ dodal.

Letošní třináctý ročník Kultury pod hvězdami má celkem 22 zastávek a potrvá až do poslední prázdninové neděle 1. září. „V podstatě pak v polovině září už budeme vědět termíny a místa konání dalšího ročníku,“ naznačil Radek Priputen. Chtěli byste i za rok Kulturu pod hvězdami na Bojišti?

Michal Bogáň
michal@trutnovinky.cz
Foto: Kateřina Svobodová