Pondělí

22. července 2024

Nyní

26°

Zítra

24°

Svátek má

FOTO: V pohodové atmosféře u Uffa předvedli své umění výtvarníci z Podkrkonoší

16. 6. 2024

FOTO: V pohodové atmosféře u Uffa předvedli své umění výtvarníci z Podkrkonoší 25 snímků
Příjemné letní počasí bylo jako stvořené pro letošní již 12. ročník kulturní události Dny otevřených ateliérů. V souladu s tradicí se ho zúčastnil také Spolek podkrkonošských výtvarníků, který, stejně jako v minulých ročnících, dnes otevřel svůj ateliér ve veřejném prostoru u Společenského centra Uffo v Trutnově.

Návštěvníci měli příležitost na vlastní oči vidět pestrou paletu výtvarných žánrů jednotlivých členů spolku. Byly to nejen malby, ale také například fotografie, textilní práce či objekty, dále tvůrčí postupy některých umělců přímo na místě a výtvarné realizace těch nejmenších návštěvníků.

Velmi oblíbenou součástí uměleckého programu byl také vyhledávaný fotoateliér. Na jevišti s originálním pozadím se mohli zájemci v zarámované podobě nechat vyfotit, o což se postaral trutnovský fotograf a náčelník spolku Ctibor Košťál. Ti, kteří se nechali zvěčnit v minulých ročnících, si domů odnesli fotografie z té doby. Výtvarníci s mottem Spolek spolu spolkově společně spokojeně žije, opět při Dni otevřených ateliérů prokázali uměleckou soudržnost a kreativitu.

Hynek Šnajdar
hynek@trutnovinky.cz
Foto: Miloš Šálek