Sobota

15. června 2024

Nyní

10°

Zítra

13°

Svátek má

Kultura pod hvězdami: muzikály, divadlo i show pro děti na Bojišti

8. 6. 2024

page.Name
Kultura pod hvězdami už třináctým rokem baví návštěvníky divadelních představení po celé České republice a na Slovensku. Letos své působení rozšířila na šestnáct českých a šest slovenským míst. Nejen na muzikálové tituly, známé písně a populární tváře pod otevřeným nebem se mohou poprvé těšit i diváci v Trutnově, a to 14.–16. června v areálu na Bojišti.

„Na Kulturu pod hvězdami zveme diváky především kvůli zážitku. Ve většině případů se hrají představení na zámcích nebo přímo na nádvoří zámků a propojení krásného místa s krásným zážitkem, to je to, o co nám jde,“ říká organizátor Radek Priputen. „Jsme rádi, že se nám daří navyšovat představení i lokaci a můžeme tak zprostředkovat něco jedinečného a neotřelého ještě více lidem,“ dodává. Dohromady čítá letošní ročník přes 100 představení.

Trutnovská zastávka Kultury pod hvězdami nabídne pět představení. V pátek večer program zahájí koncertní verze úspěšného českého muzikálu Děti ráje s hity Michala Davida. V sobotu si zase na své přijdou všichni ti, kteří rádi poslouchají nestárnoucí písně Petra Jandy a skupiny Olympic. Muzikálová novinka Okno mé lásky vznikla v produkci Divadla Broadway.

A hned tři představení se konají v neděli. Ve 13 hodin je připravena zábava pro děti, které čeká pořad Tancuj dokola s BibiBum. V půl páté pak můžete zajít na divadelní hru Jen pravdu, drahý. Ve francouzské komedii o nevěře, ve které se lže jako o závod, vystoupí Dana Morávková, Jan Čenský, Josef Carda a Štěpánka Křesťanová. Závěrečným bodem programu pod širým nebem bude večer koncertní verze muzikálu Dracula.

Vstupenky jsou k dispozici na webových stránkách Kultury pod hvězdami. Nově je možné ke vstupenkám i pojištění pro případ, že by se divák nemohl z různých důvodů dostavit. Za předpokladu, že představení je již vyprodáno, poskytuje Kulturu pod hvězdami také službu hlídacího psa, který podepisuje registrovaným uživatelům informace o uvolněných místech.

(bažina, tz-loš)
redakce@trutnovinky.cz
Foto: FB Kultura pod hvězdami