Sobota

15. června 2024

Nyní

10°

Zítra

13°

Svátek má

Letošní téma Proměny vyvrcholí kreativní výtvarnou výstavou žáků „zušky“

4. 6. 2024

page.Name
V prvním patře Haasova paláce na Krakonošově náměstí, kde sídlí Základní umělecká škola Trutnov, bude zítra v 17 hodin zahájena výstava žáků výtvarného oboru na téma Proměny, které se během celého roku objevovalo ve výuce všech oborů „zušky“ včetně nedávného festivalu ZUŠ Open, jenž se uskutečnil v městském parku.

Nejvýraznějším vystoupením tohoto tématu byly květnový galakoncert a závěrečné taneční vystoupení Čarovný les v Uffu. Nyní se stane výraznou a pomyslnou tečkou za letošním projektem. Výtvarná tvorba žáků představená v expozici je pestrá a zahrnuje nejen klasickou techniku, ale také digitální tvorbu počítačové grafiky. Zastoupeny jsou i hlubotiskové grafiky připomínající 100. výročí úmrtí spisovatele Franze Kafky.

Výstava je pestrým salonem a ukázkou, jak o tématu přemýšlejí pedagogové a výtvarně reagují žáci od přípravných ročníků až po ty dospělé. Zpestřením vernisáže bude interaktivní instalace. Návštěvníci si budou moci na vlastní kůži projít a na fotografii zdokumentovat svoji proměnu nebo se vydat na „lov“ animace, které jsou pod QR kódy schovány v chodbách budov. Po načtení kódu do chytrého mobilu se jim na displeji rozpohybuje svět proměn v krátkých žákovských filmech. O doprovodný program vernisáže se postarají žáci hudebního a literárně dramatického oboru.

Hynek Šnajdar
hynek@trutnovinky.cz
Foto: ZUŠ Trutnov