Pondělí

22. července 2024

Nyní

26°

Zítra

24°

Svátek má

Nejlepší publikum, co jsme měli, chválili herci z Divadla Broadway

16. 6. 2024

Nejlepší publikum, co jsme měli, chválili herci z Divadla Broadway 40 snímků
Nestárnoucí hity skupiny Olympic zněly v sobotu večer amfiteátrem na trutnovském Bojišti. Herci a zpěváci z pražského Divadla Broadway tady několik stovek návštěvníků bavili koncertní verzí muzikálu Okno mé lásky. Jednalo se o druhé představení v rámci víkendového programu Kultury pod hvězdami v Trutnově.

„Užili jsme si to úplně neskutečně. Abychom dávali tři přídavky, to se nám ještě nestalo. Jsem moc rád, že jsem byl u toho,“ nechal se slyšet jeden z účinkujících Martin Schreiner po dvě a půl hodiny trvajícím představení, které končilo společnou party pod pódiem.

„Dnes mi přišlo, že to bylo asi nejlepší představení, kde jsem vystupovala,“ navázala na jeho slova kolegyně z divadla Nelly Řehořová. „Sice tam nějaké chyby byly, myslím, že jsme spletli jednu scénu s Milanem Peroutkou a Martinem Schreinerem, který začal zpívat dřív, ale lidé tyto situace mají docela rádi, a tak mi přišlo, že dnes bylo asi úplně nejlepší publikum, co jsme na těchto koncertních verzích měli,“ pochválila diváky.

Pro vysvětlení. Na Kultuře pod hvězdami se nehrají standardní muzikály, divákům nabízí zkrácené formy. „Nicméně některé vynechané scény jsou pro muzikál důležité, takže se to musí dovysvětlit slovně,“ sdělil k průběhu představení Martin Schreiner. Konkrétně pro něj byla trutnovská zastávka velmi speciální, protože v této verzi hrál úplně poprvé. A bez zkoušky! „Jen jsem se včera v noci letmo podíval na video a odehráli jsme to,“ usmíval se herec, jenž v příběhu ztvárnil postavu Rosomáka.

A prozradil, že i Milan Peroutka, představitel hlavní role Davida Stránského, si na Bojišti odbyl svou letní premiéru pod širým nebem. Navíc do Trutnova přijel dvacet minut před představením, jelikož měl v sobotu v Praze ještě dva koncerty. Naopak Nelly Řehořová alias Sofie jezdila hrát pod hvězdy už v loňském roce.

 

„Loni jsem byla třikrát, letos asi čtyřikrát, takže není to moc a dá se říct, že je to pro mě celkově taková vzpomínačka. Člověk si není jistý, jestli je tahle scéna jen v divadle nebo i tady. Musí se pořád soustředit na to, že je to jiné,“ vyprávěla, že divadelní verzi mají herci více zajetou a jsou si v ní stoprocentně jistí. „Tady se občas chybička vloudí, ale nějak to zvládneme,“ ušklíbla se. Nervy u ní prý stále pracují, ale zároveň už si to taky začíná užívat. „Tady může člověk víc komunikovat s lidmi a může si dovolit víc improvizovat. V divadle se striktně držíme scénáře,“ konstatovala třiadvacetiletá rodačka z Opočna.

„Nejvíc mě dnes bavilo publikum, protože bylo geniální, a pak mě baví i ten adrenalin, že si v něčem nejsem jistý, takže to tělo funguje trošku jinak,“ řekl na závěr Martin Schreiner.

Michal Bogáň
michal@trutnovinky.cz
Foto a video: Miloš Šálek