Pondělí

22. července 2024

Nyní

26°

Zítra

24°

Svátek má

Podkrkonošští výtvarníci přivítají návštěvníky u Uffa, dva ve svém ateliéru

14. 6. 2024

page.Name
V celém Královéhradeckém kraji dnes vypuknou Dny otevřených ateliérů, které pořádá Centrum uměleckých aktivit Hradec Králové. V tomto směru nezůstává pozadu ani Trutnov, konkrétně Spolek podkrkonošských výtvarníků. Jeho členové se do této kulturní akce zapojí v neděli v 10 hodin a svá díla tradičně představí vedle Společenského centra Uffo.

„Kromě výtvarných děl budou k vidění i ukázky mnoha tvůrčích postupů jednotlivých výtvarníků. Pamatujeme i na ty nejmenší návštěvníky, kteří budou mít rovněž možnost realizace,“ zvou na tuto událost členové spolku. Nedílnou součástí akce je také oblíbený fotoateliér, kde se mohou příchozí nechat zvěčnit trutnovským fotografem a náčelníkem spolku Ctiborem Košťálem. Kromě toho si odnesou svoji podobenku z minulých ročníků.

Někteří členové spolku také otevřou své ateliéry, kde návštěvníky seznámí se svou výtvarnou tvorbou. Zítra otevře svůj ateliér v Národním domě trutnovský malíř Robert Fürbacher v neděli přivítá zájemce na své zahradě v Mladých Bukách v čísle popisném 254 sochař Roland Hantl.

Hynek Šnajdar
hynek@trutnovinky.cz
Foto: archiv SPV