Sobota

15. června 2024

Nyní

10°

Zítra

13°

Svátek má

VIDEO: Australští popeláři předvedli balet a rozpoutali balónkovou bitvu

3. 6. 2024

VIDEO: Australští popeláři předvedli balet a rozpoutali balónkovou bitvu 50 snímků
Všichni už tři roky navštěvovali australskou cirkusovou školu, chystali vystoupení, když jim jednou režiséři řekli: Tady máte tři koše, zkuste vytvořit co nejzábavnější show a buďte co nejlepší! Jamie Bretman, Jack Coleman a Simon Wright z Dummies Corp se do toho pustili a jejich dílem se teď pobavilo i dvakrát vyprodané Uffo na festivalu Cirk-UFF.

„Vymysleli jsme nejdříve různé části, každá měla kolem deseti minut, začali jsme to předvádět a všichni to milovali. A tak jsme si prostě řekli, že uděláme celou show,“ vzpomínal Jamie Bretman, jak před 11 lety vzniklo vystoupení Trash Test Dummies.

Australský popelnicový balet se spoustou nečekaných nálezů a hromadou vtípků eskalujících ve skvěle praštěnou akrobacii se však stále vyvíjí. „Máme řekněme základní stavební kostru, které se držíme, ale zbytek opravdu záleží na divácích a podle nich to měníme, jak jen to jde,“ poznamenal Jamie Bretman. Během představení australští akrobaté několikrát vběhli do hlediště a největší humbuk způsobili, kdy mezi návštěvníky vysypali míčky a rozpoutali balónkovou bitvu s dětmi.

„Diváci byli naprosto neskuteční. Když jsme skončili, nepřestávali tleskat. Byl to neskutečný pocit. Nic takového jsem nezažil a bylo to skvělé,“ nadchlo trutnovské publikum v pátek odpoledne Jacka Colemana. „Doufám, že nás zařadí do programu i na příští rok,“ vyslovil na závěr přání, že by se na Cirk-UFF rád vrátil.

Michal Bogáň
michal@trutnovinky.cz
Foto: Miloš Šálek