Středa

22. května 2024

Nyní

15°

Zítra

11°

Svátek má

FOTO: Velké finále! Vrcholem festivalu Jazzinec bylo Dave Holland Trio

21. 4. 2024

FOTO: Velké finále! Vrcholem festivalu Jazzinec bylo Dave Holland Trio 90 snímků
Ještě než na pódiu vystoupili špičkoví jazzoví muzikanti, aby v trutnovském Uffu včera večer završili finálovým koncertem letošní 26. ročník Mezinárodního festivalu Jazzinec, došlo ke slavnostní události. Oceněni byli vítězové 11. ročníku světové fotografické soutěže Jazz World Photo 2024, jejíž výstavu lze od pátku shlédnout ve výstavních prostorách městské úřadu.

Vítězem tohoto klání mistrů jazzové fotografie se stal Luciano Rossetti z Itálie, druhá příčka patří Siphiwe Mhlambimu z Jihoafrické republiky a třetí místo obsadil Jacek Piotrowski z Polska. Potom už pódium Uffa patřilo skvělé jazzové muzice. Hlavní hvězdou večera byla americká formace Dave Holland Trio v čele s legendární kontrabasistou Dave Hollandem, což byl pro posluchače nezapomenutelný zážitek.

Během večera ještě následovaly koncerty kapely František Kop Quartet a Petr Malásek i mezinárodního seskupení Lukáš Oravec Orchestra. Milovníci jazzu si ještě přijdou na své ve čtvrtek 2. května v 19 hodin, kdy v Síni Bohuslava Martinů vystoupí zpěvačka Nicole Zuraitis. V Centru současného umění EPO1 v Trutnově-Poříčí poté ve čtvrtek 16. května od 19 hodin vypukne bujná a dynamická jízda v podání šestičlenné dechovky The Streetbandits ze švýcarské Basileje.

Hynek Šnajdar
hynek@trutnovinky.cz
Foto: Miloš Šálek