Středa

22. května 2024

Nyní

15°

Zítra

12°

Svátek má

FOTO: Uffo ožilo Jarním koncertem Dechového orchestru Krakonoška a K-bandu

20. 4. 2024

Uffo ožilo Jarním koncertem Dechového orchestru Krakonoška a K-bandu 45 snímků
Dechový orchestr Krakonoška, jehož kořeny jsou v Trutnově-Horním Starém Městě a sahají až do roku 1946, je zdejší hudební legendou. Právě toto hudební uskupení mohli příznivci dechové muziky na vlastní oči spatřit včera večer při Jarním koncertu ve Společenském centru Uffo.

V průběhu večera v podání Krakonošky zazněly nejen melodie Karla Vacka, Jaromíra Vejvody, Ladislava Kubeše a dalších autorů, ale i místních autorů Bedřicha Erbena a Josefa Štrunce. Její klasický repertoár tak zvaných lidovek zahrnuje polky, valčíky, tanga ale i jiné skladby. Krakonoška je prostě fenomén, který spojuje nejen láska k hudbě, ale také chuť rozdávat kolem sebe radost a pohodu i snaha celého souboru hrát dobrou českou muziku.

Součástí koncertu bylo rovněž vystoupení jejího big-bandového uskupení K-band, které do programu zařadilo tradiční orchestrální skladby Manfreda Schneidera a také písničky z repertoáru populárních zpěváků a orchestrů minulého století. Toto uskupení má zase na repertoáru t aneční a swingové skladby a písničky.

Hynek Šnajdar
hynek@trutnovinky.cz
Foto: Jan Bartoš