Středa

22. května 2024

Nyní

15°

Zítra

11°

Svátek má

Z hvězdiček rostou hvězdy: Tentokrát se představil klavírista Adam Stráňavský

23. 4. 2024

page.Name
V souvislosti s projektem Z hvězdiček rostou hvězdy, který zaštiťuje hudební spolek TrutnoForte, v Koncertní síni Bohuslava Martinů v neděli vystoupil klavírista slovenského původu Adam Stráňavský.

Tento l aureát mnoha mezinárodních soutěží, jenž pravidelně vystupuje na koncertních pódiích ve Francii, Španělsku, Polsku či Spojených státech amerických, přivezl do Trutnova program sestavených výhradně z děl skladatelů Sergeje Prokofjeva a Moiseje Vainberga.

„Povídáním o životě a tvorbě těchto dvou velkých generačních souputníků 20. století obohatil klavírista svůj úžasný výkon. Komorní atmosféru poskytlo intimní osvětlení sálu, kdy jediným světlem byla lampička na klavíru,“ přiblížil tuto hudební událost klavírista Tomáš Korbel, jenž se na pořádání tohoto cyklu podílí s violistkou Drahomírou Tvrdíkovou ze smyčcového kvarteta TrutnoForte.

Po tomto vystoupení, jemuž v březnu předcházel koncert Dechového tria a dechového kvinteta Konzervatoře Pardubice v atraktivní kombinaci různých dechových nástrojů, se d alší z řady těchto koncertů vytvoří v sobotu 25. května od 19 hodin, kdy vystoupí trutnovský rodák, kytarista Lukáš Droppa se svými spolužáky z Konzervatoře Pardubice. Poté v pondělí 17. června rovněž od 19. hodin se mohou těšit příznivci kvalitní hudby na komorní smyčcový orchestr Musica Antiqua se saxofonistkou Bar b oro u Kulichovou.

Hynek Šnajdar
hynek@trutnovinky.cz
Foto: Jan Bartoš