Sobota

15. června 2024

Nyní

10°

Zítra

13°

Svátek má

Začíná Cirk-UFF! Nabídne 35 představení a koncerty

29. 5. 2024

page.Name
Trutnovský festival nového cirkusu Cirk-UFF letos nabídne propojení australského a českého nového cirkusu nebo oslavu 15 let existence Cirku La Putyka. Již 14. ročník festivalu přinese od dneška do neděle 35 představení a dva koncerty. V koprodukci Společenského centra Uffo a australských kaskadérů vzniklo představení The Veil, které bude mít premiéru 31. května. Vystoupí i soubor z novocirkusové školy CZirkidz nebo umělci z Maďarska a Izraele. Celý program je na webu.

„Tohle představení (The Veil) je o věčnosti, do které nahlédneme díky propojení až nadpozemské lehkosti lidského pohybu s krásou hudby více žánrů,“ řekl režisér Joshua Hoare. Podle principála festivalu Libora Kasíka nabídne premiérové ​​představení umělecké hloubky. V představení, které vzniklo v koprodukci Uffa se South Australian Circus Centre, bude Kasík zpívat spolu se slovenskou sopranistkou Stanislavou Kozubíkovou, doprovodí je francouzská akordeonistka Zoe Perrenoudová.

Celý program najdete ZDE . 


Pražský soubor Cirk La Putyka, který letos slaví 15 let existence, na festivalu Cirk-UFF uvede dvě představení. Ve vnitřním prostoru Uffa to bude představení Runners, venku pak návštěvník zdarma zhlédnou představení La Putyka, kterým se soubor proslavil.

Na festivalu vystoupí i maďarští Freak Fusion Cabaret s představením Confusion nebo show Fanfara izraelských Asphalt Theatre.

„Žánr nového cirkusu představujeme v různých podobách, myslím, že si vybere každého. Třeba představení Trash Test Dummies je určeno primárně dětem, ale milují ho všichni. A ačkoli tahle show už pár let existuje, u nás to bude evropská premiéra,“ řekl dále Kasík.

Festival v neděli zakončí vystoupení Heart, ve kterém se pod australským vedením představím přes 15 žákyň novocirkusové školy CZirkidz v Trutnově. Podle Kasíka ukážou, co je možné se za jeden semestr ve škole naučit. Školu nyní navštěvuje asi 60 dětí, což je podle ředitele Uffa a principála festivalu Cirk-UFF skvělé číslo, protože je většina dětí z Trutnovska.

Program nabídne i dva koncerty zdarma. V pátek ve 22:00 zahraje Fast Food Orchestra, v sobotu večer pak kapela Mr. Loco.

ČTK
Foto: FB Cirk-UFF