Sobota

15. června 2024

Nyní

11°

Zítra

14°

Svátek má

„Zuška“ přijímá přihlášky zájemců do Akademie umění třetího věku

18. 5. 2024

page.Name
Základní umělecká škola (ZUŠ) Trutnov připravila novinku pro obyvatele města starší 60 let. Mohou se hlásit do Akademie umění třetího věku, a to v hudebním, tanečním i výtvarném programu. Výuka je stanovena na tříletý cyklus a bude probíhat vždy ve dvou semestrech, první od října do ledna a druhý od února do května.

Studenti budou docházet jednou za čtrnáct dní, podle disciplíny zhruba na jednu až tři hodiny . „Chceme umožnit vzdělání v oblasti hudby, výtvarna i tance starším lidem a zajistit jim tím smysluplné trávení volného času a zkvalitnění života,“ vysvětlila Blanka Matysková, ředitelka ZUŠ Trutnov. 

Hudební program nabízí výuku hry na akordeon, flétnu, housle, klavír, kytaru, saxofon, varhany a zpěv. Zájemci si také mohou vybrat mezi výtvarným programem, kde se naučí kresbu, malbu, keramiku a různé rukodělné techniky, nebo tanečním programem, který obsahuje rytmická a taneční cvičení.

Přihlášky jsou možné zaslat do 30. června na e-mail: akademie3.veku@zustrutnov.cz. Stačí napsat jméno, příjmení, datum narození, adresu, telefon, název programu av případě hudebního programu uvést předmět a zdá se, že má zájem vlastní nástroj či nikoliv. Tištěnou přihlášku je možné vyplnit přímo v prostorách ZUŠ v sekretariátu školy během úředních hodin.

Díky podpoře města Trutnova je výuka poskytnuta zdarma, zájemci uhradí pouze administrativní poplatek, a to 400 korun za semestr. „Vnímám přínos toho, když mají senioři nějakou aktivitu a učí se novým věcem, proto jsem rád, že základní umělecká škola s touto myšlenkou přišla a velmi rádi jsme ji podpořili,“ řekl trutnovský starosta Michal Rosa.

(hyš-tz)
hynek@trutnovinky.cz
Foto: MěÚ TU