Čtvrtek

13. června 2024

Nyní

16°

Zítra

18°

Svátek má

Kapela MyBand! pustila do světa svůj první videoklip

3. 1. 2024

Kapela MyBand! pustila do světa svůj první videoklip 13 snímků
Skupina mladých muzikantů MyBand! natočila svůj první videoklip. Klip vznikl k písničce Pes. „Je to naše úplně první autorská skladba, a tak jsme jí chtěli dát i vizuální kabát,“ prozrazuje Adéla Ščudlová z jazzovo-funkové formace z Trutnova. S pomocí dalších členů kapely asi před rokem složila text s hudbou a byl to vlastně její nápad vtisknout písničce i obrazovou podobu.

Písnička je o psovi, který vypráví o svém pohledu na svět a životě v Trutnově. „Je to takový chytrý lump. Chce svobodu, kterou mu odpírá jeho páníček, když ho má na vodítku. Ale pejsek je chytrý a na procházky si občas zajde, když je páníček v práci,“ přibližuje. „V refrénu se zpívá – Já jsem pes, lenivej pes, co si doma šunky válí a z gauče ho vyhání, což je ta druhá strana psích životů, kdy se po dlouhých procházkách rádi uvelebí na gauči a páníčkové je odtud vyhání,“ dodává. V poslední části písničky pejsek vyjadřuje svou lásku k páníčkovi, že i když ho vodí na vodítku a vyhání ho z gauče, nechtěl by o něj přijít. „Pes je píseň o přátelství mezi pejskem a jeho páníčkem. Někdo v tom může vidět i něco jiného, a to je právě skvělé na písních. Každý si v nich může najít to své,“ říká Adéla.

MyBand! aneb Muzikanti v klipu

Monika Ščudlová – flétna, zpěv
Pavla Richterová – klávesy, zpěv
Filip Knížek – trumpeta
Petr Stránký – trumpeta
Jakub Borůvka – kytara
Vašek Jirák – basa
Adéla Ščudlová – zpěv
Jíří Matyska – trombon
Barbora Benecká – saxofon
Ondřej Adamec – bicí

Jelikož se píseň jmenuje Pes, bylo od začátku jasné, že hlavní hvězdou bude pejsek. Vybrána byla border kolie Tia, velice inteligentní a společenská fenka z rodiny klávesistky a zpěvačky Páji Richterová. Do role páníčka respektive paničky potom kapela oslovila kamarádku Barču Amlerovou. „Když jsme přemýšleli, jak klip ozvláštnit nějakým příběhem, hned nás napadla ona. Je herecky nadaná, před kamerou naprostý profík,“ míní Adéla. A celý videoklip natočil a sestříhal další kamarád, David Šrůtek. „Hodně nám pomohl s tím, jak klip vypadá a jak celé natáčení probíhalo hladce,“ povídá s tím, že na vymýšlení scén se nějakým způsobem podíleli všichni členové kapely a přispěla i Barča.

Natáčení videoklipu se uskutečnilo ve dvou zářijových dnech v Trutnově. První den se zachytil příběh Tiunky a Barči a druhý den se dotáčely scény kapely, která hrála na louce nad Kryblicí.

„Navzdory tomu, že z klipu sálá příjemná letní atmosféra, natáčení už bylo poněkud studené. I přesto jsem si to v blízkosti svých přátel užila. Byla to jiná a nová zkušenost než hrát divadlo. Tam, když jsem něco zkazila, nějak se to přešlo, tady jsme museli scénu natáčet znovu a znovu,“ vypravuje Barča. „Bála jsem se, jak nám půjde spolupráce s pejskem. Tiunka ale byla moc šikovná a trpělivá. Snad největší výzvou ale pro mě bylo řídit starou červenou škodováckou stopětku,“ dodává herečka, která do auta usedne, když se dozví, že se její čtyřnohý miláček ztratil a hledá ho po městě.

„Vtipné bylo, že jsme se dostali i do hledáčku městské policie. Byli jsme podezřelí z rychlé jízdy. Jednomu pánovi se asi totiž nelíbilo, že jsme si na silnici u jeho zahrádky zaparkovali auto a během okamžiku u nás byli policisté. Když ale zhlédli záběry naší pomalé jízdy, nechali nás dále natáčet,“ přidává Adéla Ščudlová jednu ze storek z filmování, které bylo s Tiou velmi legrační.

Radost ze svého prvního videoklipu má kapela obrovskou. „Chtěli jsme potěšit naše fanoušky, kteří nám dlouho říkali, že by chtěli slyšet naši písničku na streamovacích platformách a my jsme se to rozhodli ještě okořenit videoklipem,“ usmívá se Adéla. K poslechu je i na Spotify.

Poděkování

Co je velmi důležité zmínit, tak to jsou naši kamarádi. Na klipu se podílelo mnoho našich přátel a rodinných příslušníků, kteří nás neuvěřitelně podporovali. Tímto bychom všem chtěli moc poděkovat, bez nich by klip nebyl na světě. Také jsme vděčni ZUŠ Trutnov, která nám velmi pomohla s nahráváním samotné skladby ve studiu.

Večírek v Matesu

Videoklip měl premiéru ve čtvrtek 21. prosince. Pro naše přátele jsme uspořádali menší večírek v Matesu a videoklip jim tam pustili. Přátelé se smáli a chválili nám radost a veselost, která z klipu číší. Baví nás vidět úsměvy našich známých, a to nám dává smysl dělat dál to, co děláme.

MyBand!


Na začátku nového roku se MyBand! aktuálně soustředí na tvorbu vlastních písní a připravuje se na jarní koncerty. „Náš plán je teď hodně psát texty a skládat hudbu. Pak bychom ji rádi lidem zveřejnili skrz sociální sítě. Takže na jaře bychom natočili nějaké video ze zkušebny, v němž nové písně představíme. Zatím máme čtyři nové písně včetně Psa, ale chystáme další,“ prozrazuje Adéla s tím, že tvorba písní pro tak početnou kapelu je dlouhý proces. „Někdo přijde většinou s textem a nějakou myšlenkou, jak by písnička mohla znít a ostatní zkouší text zmelodizovat a harmonicky ukotvit. Krásné na tom je, že každý v kapele má trošičku jiný styl. A když se na zkoušku přinese nápad na písničku, každý ji nějakým způsobem okoření. Shodou náhod máme píseň Kořením, ve které se zpívá o dochucování,“ uzavírá.

Michal Bogáň
michal@trutnovinky.cz
Foto: archiv kapely