Sobota

15. června 2024

Nyní

12°

Zítra

12°

Svátek má

„Lůzři“ se vrací do Uffa, v nové show mají víc tance než akrobacie

22. 1. 2024

page.Name
Působivý tanec a jedinečnou scénografii přináší nová inscenace Loop. Už zítra ji přední český soubor Losers Cirque Company sehraje v Uffu, kde pravidelně sklízí ovace náročného publika v rámci festivalu nového cirkusu Cirk-UFF!

Dosud diváci obdivovali populární „Lůzry“ především kvůli dechberoucí akrobacii. Nyní se dočkají průlomového představení. Nejsilnější vizuální stránkou Loopu je totiž tanec. „Ano, vydali jsme se trochu odlišnou cestou. Přivezeme něco jiného, než u nás byli lidé zvyklí – multimediální, tanečně-akrobatickou show,“ upozorňuje principál souboru Petr Horníček.

Losers rádi hledají nové umělecké směry, nebojí se experimentovat a překračovat hranice žánrů. Tanec s akrobacií sice kombinovali už dřív, ale nikdy nedominoval. Až teď v Loopu, kde se účinkující mezi artistickými kousky přesouvají pouze tanečními pohyby. „Snažíme se dát divákům něco nového a neopakovat jen to, co už jsme dřív dělali,“ říká Horníček.

Unikátní je také jeviště tvořené bílou plochou a z části nakloněnou rovinou. Vše doprovází podmanivá muzika. Zajímavé je rovněž ústřední téma. Věnuje se totiž životním stereotypům, ve kterých se pohybujeme. „Pětice tanečníků se snaží na scéně jedinečným způsobem tyto smyčky a cykly ukázat. Pro diváka je to dobře pochopitelné,“ tvrdí Petr Horníček.

Vstupenky na Loop jsou stále v předprodeji, a to on-line na webu a také přímo na Inforecepci trutnovského kulturního centra UFFO. 

(bog, tz-rma)
redakce@trutnovinky.cz
Foto: www.loserscirque.cz