Středa

24. července 2024

Nyní

17°

Zítra

13°

Svátek má

Listování v novém místě. Stopovat se bude v síni Bohuslava Martinů

29. 2. 2024

page.Name
Nesehnali jste vstupenky na nejbližší Listování v Trutnově, protože už prostě nebyly k mání? Není se čemu divit, protože kapacita malého sálu v kině Vesmír, kde se listovači měli setkat tentokrát, pojme jen pár desítek lidí. A tak přichází změna! Příští týden v úterý 5. března se setkáte s herci z projektu LiStOvÁnÍ a novinářem, cestovatelem a spisovatelem Tomášem Poláčkem, autorem knihy STOP, v Koncertní síni Bohuslava Martinů. Lístky tak opět seženete v prodeji u Sladkých Teček, ale budou i přímo na místě.

„Pro větší zájem jsem se rozhodla představení přemístit do větších prostor. Letošní rok zkoušíme různá místa pro představení, protože naše domácí scéna se převléká do nového kabátku,“ vysvětlila změnu pořadatelka Listování v Trutnově Barbora Chmelíková v souvislosti s tím, že v Základní škole Mládežnická se chystá rekonstrukce kinosálu.

V Koncertní síni Bohuslava Martinů se můžete těšit na tradiční večer včetně Listovací kavárničky, která otevře v 17.30 hodin. Přestavení, při kterém se zaručeně budete bavit, jelikož do Trutnova dorazí „miláček“ místního publika Alan Novotný, Jiří Ressler a také samozřejmě Tomáš Poláček, začne o hodinu později.

Tomáš Poláček.

Tomáš Poláček podnikl v létě roku 2015 bláznivou výpravu. Stopnul 250 aut povětšinou nevalné úrovně, aby se dostal přes Sibiř, Aljašku, nebezpečnou Střední Ameriku nebo peruánskou poušť až do střediska Ushuaia v Ohňové zemi – nejjižnějšího města světa.

Soutěž o lístky

Chcete vyhrát vstupenky na Listování v Trutnově s Tomášem Poláčkem? Za kolik dní se prostopoval z Prahy až do Argentiny? Odpovídat můžete ZDE.

„V mexickém kamionu jsme šňupali bílý prášek, v Jižní Americe žvýkali koku, ilegálně jsem překračoval hranice mezi středoamerickými státy, to všechno v knize je,“ prozrazuje Tomáš Poláček, který stopoval více než dvacet let. A dojel mimo jiné z Prahy na olympiádu do Pekingu. „Páteří knihy je ale tahle cesta přes dva kontinenty, protože ta byla určitě nejdrsnější – v posledních dnech jsem brečel,“ říká.

Michal Bogáň
michal@trutnovinky.cz
Foto: archiv LiStOvÁnÍ, www.ictrutnov.cz