Pátek

19. července 2024

Nyní

22°

Zítra

23°

Svátek má

První listovačka roku ve Vesmíru bude s autorem populárních biografií

6. 2. 2024

page.Name
Martin Moravec. Novinář, moderátor, autor sportovních reportáží a spisovatel, který se proslavil životopisy a rozhovory se zajímavými osobnostmi, jako jsou vyšetřovatel Josef Mareš, neurochirurg Vladimír Beneš nebo pilotem Davidem Heclem. S autorem populárních biografií se můžete setkat už ve středu na Listování v Trutnově, které se uskuteční od 19 hodin v kině Vesmír.

Martin Moravec se narodil v roce 1981 v Rychnově nad Kněžnou. V roce 1998 odešel z východočeského regionu do Prahy, studoval žurnalistiku na Karlově univerzitě a zároveň docházel do redakce MF DNES. Začínal jako sportovní elév – na velké čtvrtky po každém kole fotbalové ligy zapisoval, kolik který hráč dostal žlutých nebo červených karet.

Postupně začalo psát hlavně o tenise a objel všechny grandslamové turnaje. V roce 2003 přešel do čtvrtečního Magazínu DNES, který od roku 2006 (s krátkou přestávkou) řídí. Kromě práce v MF DNES učí budoucí novináře, natočil několik dílů dokumentu 13. komnata, moderuje různé akce a komentoval tenis na Eurosportu.

Ve svých knihách dokonale dokáže vystihnout přítomný okamžik a popsat elegantně vše tak, že ani nevíte, že jste najednou na konci. Potom vás jen napadá… Cože!? Už je konec? Tohle všechno se opravdu děje? Po autorském čtení a besedě proběhne v kině Vesmír také autogramiáda.

Michal Bogáň
michal@trutnovinky.cz
Foto: Facebook Listování v Trutnově