Středa

24. července 2024

Nyní

17°

Zítra

13°

Svátek má

Účastníci akce Webrovkafest se v Kotvě náramně bavili, vybralo se přes 30 tisíc

27. 2. 2024

Účastníci akce Webrovkafest se v Kotvě náramně bavili, vybralo se přes 30 tisíc 28 snímků
Přestože nemoci tak trochu zamávaly s původním programem, kdy většina původně avizovaných interpretů nemohla vystoupit a museli je nahradit jiní, letošní čtvrtá charitativní akce Webrovkafest v Kotvě se vydařila na výbornou. V této kultovní trutnovské restauraci bylo minulou sobotu plno, účastníci nejen z Trutnova se náramně bavili a navíc se vybralo 30 200 korun, které jsou určeny pro Klub vozíčkářů Trutnov.

Večer byl pojat jako vzpomínka na Mahonyho, tedy Dana Půhoného, ​​výtvarníka, fotografa, baskytaristu a zakládajícího člena kapely Poslední Lež, který tento svět opustil 5. prosince minulého roku. Jako upomínku na tohoto kamaráda v úvodu zazněla poezie v podání organizátora Vojtěcha Lábuse z pořádající Trutnovské alternativní scény. Právě Mahony byl od roku 1998 upoután na invalidní vozík a stal se dlouhodobým členem Klubu vozíčkářů. Proto se organizátoři letos rozhodli věnovat výtěžek právě tomuto klubu.

„Za čtyři roky naší akce jde o rekordní výtěžek, který bude Klubu vozíčkářů teprve předán. Moc děkuji všem účastníkům, kteří se na této události podíleli,“ řekl Lábus. V minulých letech byl výtěžek dvakrát věnován malé Karolínce žijící nedaleko Brna a loni Ladunce z Hertvíkovic. Jediným pomyslným „kazem“ na jinak velmi povedeném večeru byla pro pořadatele neúčast Pepy Lábuse, kapel ŇUŇU z Brna a Marta a Rasputin, kdy zaúřadovala již zmíněná nemoc některých muzikantů.„Ve finále se program úplně změnil. Místo mého bratra vystoupil zpěvák, kytarista a bluesový písničkář Stanislav Štěp z Hradce Králové, brněnskou skupinu nahradila pražská kapela Wosa a skupinu Marta a Rasputin nahradilo metal-punkové duo To nechceš!? ze Žacléře. Jediná vystupující, která z původního programu zůstala, byla Nikola MUCHA,“ vysvětlil Lábus, jenž ubezpečil, že v podpoře nemocných dětí budou pořadatelé pokračovat a výtěžky z této akce i v příštích ročnících budou patřit opět jim.

Hynek Šnajdar
hynek@trutnovinky.cz
Foto: Lenka Hurdálková