Středa

24. července 2024

Nyní

17°

Zítra

13°

Svátek má

Vzpomínka na Mahonyho: Kotva počtvrté ožije událostí Webrovkafest

21. 2. 2024

page.Name
Nejen akce Webrovkafest na Klučance, která rok co rok pomáhá dětem z dětských domovů, ale také Webrovkafest v trutnovské pivnici Kotva má charitativní podtext a už v sobotu v 17 hodin vstoupí do čtvrtého ročníku. Podle organizátora Vojtěcha Lábuse z pořádající Trutnovské alternativní scény bude tentokrát tato událost pojatá jako vzpomínková.

„Původně jsme podle tradice samozřejmě zamýšleli věnovat 4. ročník Webrovkafestu v Kotvě vybranému dítěti se zdravotními potížemi. Postihla nás však obrovská lidská ztráta, když tento svět loni 5. prosince náhle opustil náš věrný souputník a kamarád Dan Mahony Půhoný,“ uvedl Lábus. V minulých letech byl výtěžek dvakrát věnován malé Karolínce žijící nedaleko Brna a loni Ladunce z Hertvíkovic. Letošní výtěžek poputuje Klubu vozíčkářů Trutnov, protože Mahony byl od roku 1998 upoután na invalidní vozík a stal se dlouhodobým členem tohoto klubu.

Klub nedávno přišel o svou letitou klubovnu a nyní se zabydluje v novém prostředí. Jakákoli finanční podpora je pro něj tedy více než potřebná. „V podpoře nemocných dětí však budeme pokračovat, v příštích ročnících budou patřit výtěžky z této akce opět jim,“ ubezpečil organizátor Lábus. Večerní Kotva však bude v sobotu patřit již zmíněnému Mahonymu, jenž byl nejen skvělým výtvarníkem, fotografem a baskytaristou, ale také zakládajícím členem kapely Poslední Lež.

V roce 2002 stál rovněž u zrodu festivalu, tehdy ještě na chatě Webrovka v lesích nad Trutnovem. „Proto jsme se téměř okamžitě rozhodli tento ročník pojmout jako vzpomínkový večer na kamaráda, který nikdy nezkazil žádnou legraci, obětavého člověka, neváhajícího, i přes svůj zdravotní handicap komukoli pomoci, bylo-li to v jeho silách a možnostech,“ sdělil Vojtěch Lábus .

Kdo tedy znal Mahonyho, neměl by váhat, v sobotu večer vyrazit do pivnice Kotva a symbolicky se s ním rozloučit. Navíc zde zazní spousta skvělé muziky i autorská poezie.Danek by rozhodně nechtěl, aby za něj byl uspořádán nějaký smuteční kar. Měl rád zábavu, veselou společnost a hlavně dobrou a veselou muziku. Pojďme si to tedy užít tak, jako by tam byl s námi, a s námi se veselil,“ vyzvali pořadatelé k účasti na akci Webrovkafest v Kotvě.

Vystoupí

J. VG – autorské čtení
Pepa Lábus (sólo)
ŇUŇU
z Brna
Nikola MUCHA (sólo)
Marta a Rasputin

Hynek Šnajdar
hynek@trutnovinky.cz
Foto: TAS, Facebook Nikola MUCHA