reklama 

Citrusové a jiné ovocné krémy

17.8.2019  •  Mlsáme se ZU_UM  • 
čtenost 316

Možná, že jste už někdy slyšeli pojem lemon curd. A v tomhle případě nejde o nic jiného než jeho varianty. Tyhle ovocné krémy jsou něco, co vydrží v lednici ve vzduchotěsné nádobě, např. zavařovačce, klidně i dva týdny. Tedy pokud vydržíte ho nezužitkovat dříve... A věřte, že to není žádný problém.

Citrusové a jiné ovocné krémy

Ovocným krémem se dá ochutit snad všechno. Dá se použít například jako náplň do cupcaků, na ochucení krému na dort, smíchaný s farmářských jogurtem, zakysanou smetanou nebo tvarohem na palačinkách a vaflích. Anebo zkrátka jen tak na lžičku.

Je to příšerně jednoduché. Stačí jen přibližně zachovat poměr surovin (ale nebojte se experimentovat) a cukrářská delikatesa je na světě.

Já osobně doporučuji vyzkoušet nejdřív citrónový!

Přísady

  • 4 žloutky ze šťastných vajíček (od slepic z volného výběhu)
  • 50 g přírodního třtinového cukru (např. Muscovado)
  • 50 g kvalitního másla
  • půl lžičky jemně nastrouhané kůry z chemicky neošetřeného citrónu (může být i sušená drcená)
  • 70 g ovocné šťávy
    = šťáva z vymačkaných citrusů (ideálně kyselejších) nebo např. přecezená šťáva ze svařených borůvek, malin, jahod...

Postup

V menším hrnci / rendlíku přiveďte trochu vody k varu. Do mísy, kterou budete používat na vodní lázeň (nejvhodnější je nerezová), dejte všechny přísady. Mísu dejte na hrnec s vroucí vodou tak, aby se její dno přímo nedotýkalo vody. Jde totiž o vytvoření hustého krému, ne míchaných vajec :) Metličkou míchejte do doby, než krém začne houstnout, opatrně (pomocí čajové lžičky) ochutnejte, případně doslaďte dle vlastní chuti a pak jen přesuňte do sklenice, ve které ho budete skladovat. Krém ztuhne podobně jako pudink.

Zuzana Motyčková
redakce@trutnovinky.cz

Diskuse

Rádi bychom tu měli slušné diskuze.
Proto se do diskuze mohou zapojit jen přihlášení
členové klubu Moje Trutnovinky s vyzvednutou kartou.

reklama