reklama 

Začíná pravidelná „food“ rubrika Moničiny mlsy s dortem Pavlova

11.11.2016  •  Moničiny mlsy  • 
čtenost 870

Web Trutnovinek čtenářům každý pátek přinese v nové pravidelné „food“ rubrice Moničiny mlsy, kterou bude plnit neotřelými recepty blogerka Monika Chmelařová, autorka úspěšného blogu Vintagelover.cz.

Začíná pravidelná „food“ rubrika Moničiny mlsy s dortem Pavlova

„Ráda se o ně se čtenářkami i čtenáři podělím a doplním je fotografiemi pochutin. Spíše než nějaká komplikovaná jídla, to budou takové chutné drobnosti,“ říká. Jako první nám poskytla recept na krásně vyhlížející dort Pavolova. Tak neváhejte, vyzkoušejte ho a podlěte se s námi s tím, jak se vám povedl. 

DORT PAVLOVA

Zvenčí je pevný, uvnitř pěnově měkký. Tyhle sněhové maxipusinky nemají konkurenci… Tentokrát jsem postupovala trochu jinak. Místo placatých bílkových korpusů jsem z bílku vytvořila „misku“. Po upečení jsem ji naplnila šlehačkou a ovocem. Dort se dá lépe krájet a stále drží tvar…

Na korpus:

  • 4 bílky
  • 225 gramů cukru krupice
  • 2 lžíce kukuřičného škrobu
  • 1 lžíce vinného octa

Na náplň:

  • 4 decilitry šlehačky na šlehání
  • 200 gramů jakéhokoliv ovoce. Nejlepší jsou jahody


Postup:

Bílky ušleháme do pevného lesklého sněhu, který dělá špičky. Zašleháme do něj cukr, pak přimícháme škrob a nakonec ocet. Vzniklou hmotu lžící přemístíme na hromádku na plech vyložený pečícím papírem. V hromádce nejprve vyhloubíme lžící „misku“ a potom obrácenou stranou lžíce vytváříme po vnějším obvodu strukturu a vytahujeme špičky na horní hraně „misky“.

Hotový korpus ihned vložíme do trouby vyhřáté na 180 °C. Teplotu zmírníme na 120 °C a korpus pomalu sušíme 80 minut (korpus je usušený, když jde snadno odloupnout od pečícího papíru). Smetanu ušleháme do tuha. Ovoce omyjeme a pokrájíme na drobné kousky. Upečený korpus necháme vychladnout, opatrně z něj sloupneme pečící papír, naplníme ho šlehačkou a ozdobíme ovocem.

Hynek Šnajdar
hynek@trutnovinky.cz
Foto: Monika Chmelařová - Vintagelover

Diskuse

Rádi bychom tu měli slušné diskuze.
Proto se do diskuze mohou zapojit jen přihlášení
členové klubu Moje Trutnovinky s vyzvednutou kartou.

reklama