Středa

28. února 2024

Nyní

Zítra

Svátek má

Žáci a zaměstnanci radvanické školy pomáhají společně

6. 12. 2019

Žáci a zaměstnanci radvanické školy pomáhají společně 0 snímků
S blížícím se časem Vánoc jsme se v radvanické základní škole rozhodli uspořádat něco milého, hezkého a hlavně lidského.

Vyhlásili jsme akci „Pomáháme společně“. Jejím cílem bylo ve škole vybrat co nejvíce plyšových hraček, které byly poté odvezeny do Pardubic a během extraligového plyšákového utkání vhozeny na led s tím, že udělají radost dětem v dětských domovech.

Toto se náramně povedlo, jelikož jsme do Pardubic jeli třemi auty a s celkovým nákladem 937 plyšáků! Každý plyšák měl na sobě navíc připevněné osobní přání dárce. Vylosovaní žáci si vychutnali hokejové utkání a zároveň jménem školy pomohli svým kamarádům, kteří podobné štěstí na úplnou rodinu neměli. Vidět lidskost a slzy dojetí v očích některých z nich během házení plyšáků na led bylo slovy stěží popsatelné.

Zaměstnanci školy navíc přislíbili za každého plyšáka vybrat mezi sebou 10 korun a věnovat získanou částku na nákup krmení a laskomin pro opuštěné pejsky a kočičky v trutnovském útulku v Poříčí. Tam se chystáme příští týden, kdy se další šťastní žáci osobně vydají předat tento dárek. Zvířátka v útulku se tak mohou těšit na velmi slušnou porci dobrot.

Akce s názvem „Pomáháme společně“ se vydařila a setkala se s velkým ohlasem. Děti ukázaly, že mají dobré srdce a ani učitelé spolu s dalšími zaměstnanci školy nezůstali svým dílem pozadu. Spojili jsme dohromady síly za dobrou věc. A dobrých věcí není v dnešní době plné sobectví a úpadku lidských hodnot nikdy dost.

Všech, kteří dobrou myšlenku podpořili hezkým činem a ukázali, že nemyslí jenom na sebe, ale i na ostatní, si moc a moc vážím a srdečně děkuji za účast. Pomohli jste!

Pavel Hrubý a Robert Hager, ZŠ Radvanice